Kalkulator kredytowy jest wirtualnym doradcą, a jego cele sprowadzają się do zbierania informacji i doradzania zapracowanym ludziom, który kredyt jest dla nich najbardziej korzystny i ile będzie ich kosztował. Warto napisać więcej o jego historii i największych plusach.

Dobra kalkulacja?

Co ciekawe, historia kredytowych kalkulatorów jest długa. Na łamach portalu Airstar.pl napisano, że sięga ona czasów, gdy wiedza związana z kosztami pożyczenia pieniędzy nie była jeszcze tak powszechna, jak same pożyczki. Tymczasem już od lat nie brakuje na zachodzie doradców, którzy pomagają wybrać kredyt, który jest dostosowany do możliwości i potrzeb osoby zgłaszającej takie zapotrzebowanie. Przeważnie robią to za drobną opłatą. Do ich dyspozycji jest stale aktualizowana baza bankowych ofert, która szczegółowo uwzględnia wymienione koszty kredytu. Przykładowy klient opowiada takiemu doradcy o stanie swoich finansów, a tamten opracowuje zbiór bankowych ofert, jasno przy tym określając wysokość raty miesięcznej. Z drugiej strony nie zapominajmy, że koszt takiego doradztwa może być bardzo wysoki, a wszystko zależy od wysokości kredytu. Wszystko to zmieniło się jednak za sprawą cudownego wynalazku, jakim jest internet. Dzięki niemu pojawiła się znacznie tańsza alternatywa w postaci serwisów, które specjalizują się w kredytowych kalkulacjach i gromadzą informacje dotyczące bankowych produktów. Wyrosły one wręcz jak grzyby po deszczu.

Co można znaleźć na tych portalach? Przykładowo informacje o kartach kredytowych, kontach, lokatach i kredytach. Jeszcze ważniejsze jest jednak to, że strony internetowe zawierają w sobie formularz. Należy w nim po prostu uzupełnić dane dotyczące między innymi zarobków, oczekiwanej raty kredytu czy jego wysokości i wtedy jasno otrzymuje się sumę, będącą kosztem miesięcznym spłaty kredytu. Warto jednocześnie odnotować, że te portale ani nie dostają gaży od banków, ani nie zarabiają na kredytach swoich klientów. Zyski czerpią przede wszystkim z reklam, chociaż może się zdarzyć, że trzeba będzie uiścić specjalną opłatę za zamówienie szczegółowego raportu. To jednak jedyne tego typu koszty. Po prostu kalkulator kredytowy miał być z założenia kolejnym cywilizacyjnym udogodnieniem, które bardzo pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze. O tym, że tak właśnie jest, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jeśli ktoś nie miał okazji go wypróbować, polecam koniecznie. Przecież nic na tym nie straci, a może naprawdę wiele zyskać.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.