Karpacz, miejscowość oraz Gmina położona w Karkonoszach – Sudetach u stóp Śnieżki jest jednym z najbardziej polecanych miejsc wypoczynkowych oraz rekreacyjnych w Polsce. Mogę śmiało polecić ta lokalizację każdemu kto planuje krótszy bądź dłuższy urlop wypoczynkowy z rodziną bądź przyjaciółmi. W zimie nie zabraknie bardzo dobrze przygotowanych miejsc pod sporty zimowe czyli stoków oraz całej bazy gastronomiczno – usługowej z tym związanej. Korzystając z Google bez problemu wpisując frazy noclegi bądź „pokoje Karpacz”. Szybko odnajdziemy interesującą nas bazę noclegową w zależności od preferencji oraz wymogów możemy odszukać wszystko od schroniska po luksusowe wille dla tych najbardziej wymagających.

Co warto zobaczyć w Karpaczu?

atrakcje KarpaczaŚwiątynia Wang – kościółek z czasów średniowiecza, wywodzący się z XII i XIII. co ciekawe wybudowany nigdzie indziej jak na południu Norwegii. Świątynia została wzniesiona według tradycyjnych wzorców skandynawskiego budownictwa sakralnego. W wyniku starań hrabiny Fryderyki von Reden z Bukowca w XIX wieku świątynia została przeniesiona i odbudowana w Karkonoszach.

atrakcje KarpaczaMuzeum Sportu i Turystyki – Zlokalizowane górskiej chacie w centrum Karpacza istnieje od 1974 r. Muzeum przedstawia rozwój turystyki i sporów zimowych w Karpaczu oraz środowisko przyrodnicze Karkonoszy. Sposób prezentacji eksponatów oraz klimat w jakim się znajdują sprawia że muzeum to jest inne od wszystkich mi oraz zapewne wam znanych.

muzeum lalek
Miejskie Muzeum Zabawek – znajduje się w górnej części Karpacza. Możemy obejrzeć tu unikalny w skali światowej zbiory lalek i zabawek z całego świata. Znajduje się tu bagatela ponad 2 tys. powstałych w ciągu ostatnich 200 lat eksponatów.

ŚnieżkaŚnieżka – Oczywiście jeden z głównych punktów wszelkich wycieczek oraz wypadów turystycznych. Jest to oczywiście najwyższy szczyt (1602 m n.p.m.) Karkonoszy. Masyw Śnieżki tworzy charakterystyczna skalna piramida wznosząca się ponad 200 m nad okoliczne grzbiety. Szczyt charakteryzuje się trudnymi warunkami atmosferycznymi w ciągu całego roku. Na samym szczycie znajduje się znane większości z nam nie tylko z fotografii spodki i nazywane „latającymi talerzami” budynek Obserwatorium Meteorologicznego.

letni wodospadDziki Wodospad – Jest to jedno z piękniejszych miejsc w pobliżu Karpacza położony nieopodal dolnej stacji kolei linowej na Kopę. Powstał w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy. Spadająca z kilkumetrowej wysokości górska chłodna woda, zapewnia wszystkim w pobliżu ochłodę w upalne, letnie dni.

Letni tor saneczkowy – umieszczony w centrum miasta, na stoku Kolorowa. Możemy skorzystać tutaj z oferty zjazdu torem o długości 1060 m z prędkością maksymalną 30 km/h. Tuż obok umieszczony jest całoroczny Alpejski Tor Bobslejowy (ALPINIE-COASTER)

Mógł bym tak jeszcze wiele wymieniać. Jednak najlepiej jak sami wybierzecie się w Karkonosze i zobaczycie tą piękną krainę.

O autorze

Z zamiłowania zajmuje się informatyką, oraz pozycjonowaniem swoich serwisów internetowych jak www.finanseosobiste.biz, www.artykuly.sos.pl oraz serwisów organizacji do których należę jak np www.knp-ur.pl Podobnie jak ten blog bardzo cenię sobie unikalność oraz zero spamu i co najważniejsze unikalne teksty. Zapraszam na podobny serwis www.artykuly.sos.pl ...

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika