Każdego roku setki świadków opowiadają o swoich obserwacjach niezidentyfikowanych obiektów latających. Najwięcej emocji wzbudzają obserwacje potwierdzone rzekomymi zdjęciami i materiałami filmowymi. Nic jednak nie rozbudza tak wyobraźni jak opowieści o katastrofach statków kosmicznych obcych.

Jeżeli chodzi o UFO, nie ma chyba osoby, która przeszłaby obok tego tematu obojętnie. Większość ludzi sądzi, że gdzieś tam w kosmosie istnieje życie, niektórzy zaś wierzą, że to życie jest inteligentne i operuje technologią pozwalającą pokonywać olbrzymie przestrzenie kosmiczne. Pewna grupa Ufologów sądzi nawet, że kosmici odwiedzali Ziemię od tysięcy lat. Nic więc dziwnego, ze informacje o katastrofie UFO wzbudzają tyle emocji.

 

Znawca tematu Kevin D. Randle, autor książki „Historia katastrof UFO” (oraz wielu innych publikacji), przeanalizował 85 przypadków katastrof UFO i tylko dwa zaklasyfikował jako autentyczne. Trzecie uznał jako prawdopodobne.

Incydent w Roswell

Nawet katastrofa smoleńska nie rozpala tak wyobraźni jak incydent w Roswell w stanie Nowy Meksyk. Historia, która ponoć miała miejsce w 1947 roku jest najbardziej znaną opowieścią o katastrofie statku kosmicznego na świcie. Czy jednak mamy ją traktować tylko jako opowieść? Istnieje przecież wielu naocznych świadków, w tym również wojskowych, którzy opisywali wydarzenia tamtych tygodni. Smaczku dodaje fakt, że wojskowym udało się przechwycić ciała kosmitów – według relacji pielęgniarki były to niewielkie istoty o dużych głowach i dłoniach o czterech palach bez kciuków.

Zdarzenie w Las Vegas

Przypadek z Las Vegas jest o tyle ciekawym zjawiskiem, ponieważ niezidentyfikowany obiekt widziało wielu ludzi w kilku stanach. Obiekt po raz pierwszy zauważono nad Nowym Jorkiem. Świadkowie zgodnie twierdzili, że poruszał się na zachód. Obiekt widziano również nad Reno, Utah i Nevadą. Ostatecznie ten sam obiekt zniknął z radarów w okolicy Las Vegas. Ufo miało rozbic się niedaleko bazy wojskowej Nellis Air Force. Czyzby obiekt został zestrzelony? A może był to jeden z prototypów samolotu wojskowego? Może budzić wątpliwości fakt, że tajemniczy obiekt rozbił się nieopodal bazy po pokonaniu prawie całego kontynentu.

 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.