Klimatyzacja na ścianieW związku z ciągłym dążeniem przez ludzkość do poprawy swoich warunków życiowych coraz więcej osób interesuje się poprawą jakości powietrza w pomieszczeniach. Faktem jest to, że zbyt duża temperatura powietrza w pomieszczeniu źle wpływa na nasze samopoczucie. Wywołane jest to faktem iż nie jesteśmy przystosowani do przebywania w temperaturach powyżej 30oC. Skutkiem czego czujemy niechęć do wykonywania jakichkolwiek czynności, w tym pracy i nauki. Udowodniono, że gdy temperatura powietrza wynosi w przybliżeniu 22oC odczuwamy komfort cieplny, jednak nie czujemy się błogo co zwiększa efektywność wykonywania przez nas czynności. W przypadku gdy temperatura przekroczy 26oC zaczynamy myśleć o miłym spędzeniu wolnego czasu w bardziej przyjemnych miejscach np. na plaży, nad morzem, rzeką lub jakimś kurorcie wypoczynkowym. Więc gdy musimy wykonać jakąś ważną pracę wymagającą skupienia i zaangażowania lepiej dla nas będzie gdy nie będziemy rozmyślać o wakacyjnej rekreacji. Ta sama zasada ma zastosowanie w przypadku zwiększenia samo motywacji w przypadku nauki przed ważnymi sesjami bądź egzaminami.

Klimatyzacja jako obecne trendy.

Jeszcze parę lat temu w Polsce klimatyzację można było spotkać tylko w galeriach, dużych firmach i luksusowych mieszkaniach, ale w dzisiejszych czasach klimatyzację coraz częściej spotyka się zwykłych firmach, domostwach i mieszkaniach. Spowodowane jest to faktem iż klimatyzacja dzisiaj nie jest przeznaczona wyłącznie dla milionerów, lecz nawet zwykły kowalski jest wstanie zakupić takową ulepszacz komfortu. Klimatyzacja na zachodzie stanowi już standard, ciężko spotkać budynek nie posiadający przynajmniej jednego klimatyzatora. Od paru lat na polskim rynku nowe auta posiadają w standardzie klimatyzację, to samo dzieję się dziś w klimatyzacji pomieszczeń. Coraz więcej firm deweloperskich tworzy nowe osiedla posiadające klimatyzację jako standardowe wyposażenie wnętrz, podnosząc w ten sposób komfort domowników i wartość mieszkań. Polacy coraz bardziej dążą do standardów zachodnich, a klimatyzatory typu split cieszą się coraz większą popularnością także w Polsce. Wiele firm między innymi Toshiba i Fujitsu stworzyło specjalne jednostki dla zastosowań mieszkalnych, posiadają one specjalne filtry i odpowiednią moc dla wymagań określonego pomieszczenia dostarczając w ten sposób stabilne przyjemne i chłodne powietrze.

Klimatyzatory są głośne, spółdzielnia nie pozwala mi na montaż.

Taki problem wywoływały głównie stare jednostki konwencjonalne, jednak dzisiaj dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii inwerterowej problem ten został rozwiązany.

Więc w czym jest lepszy klimatyzator inwerterowy od konwencjonalnego?

Otóż klimatyzatory konwencjonalne pracują w sposób ciągły praktycznie na pełnych obrotach obniżając temperaturę powietrza o około 2oC poniżej pożądanej temperatury w trybie chłodzenia a następnie praca sprężarki w jednostce zewnętrznej zostaje zatrzymana do momentu gdy temperatura w pomieszczeniu będzie wyższa od oczekiwanej, a następnie proces zostaje powtórzony. Klimatyzatory inwerterowe działają na trochę innej zasadzie, gdyż sprężarka pracuje w sposób sinusoidalny dostosowując obroty sprężarki do potrzeb uzyskania stałej pożądanej temperatury pomieszczenia. Sprężarka inwerterowa podczas włączenia klimatyzatora pracuje na wysokich obrotach obniżając temperaturę powietrza do żądanych warunków a następnie znacząco ogranicza swoje obroty i gdy temperatura w pomieszczeniu minimalnie wzrośnie zwiększa swoje obroty do stopnia wymaganego do obniżenia temperatury do stanu wymaganej temperatury.

Poprzez ciągłą i sinusoidalną pracę skraplacza jesteśmy wstanie ograniczyć zużycie energii i poziom hałasu, jednocześnie uzyskując stabilniejszą temperaturę. Obecne klimatyzatory inwerterowe wytwarzają tak niski poziom hałasu, że nawet nocą stojąc w niedużej odległości od jednostki zewnętrznej są praktycznie niesłyszalne, co pozwala na spełnienie wymagań stawianych przez większość wspólnot mieszkaniowych.

Klimatyzacja cieplej i zimniej.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii nowoczesne klimatyzatory są wstanie pracować zarówno jako klimatyzator, jak i pompa ciepła. Zostało to osiągnięte poprzez odwrócenie obiegu czynnika chłodniczego wewnątrz instalacji i pobieranie ciepła z pomieszczenia i oddawanie go na zewnątrz. Takowe rozwiązanie daje nam możliwość sporej oszczędności. Po pierwsze potrzebujemy wyłącznie jednego urządzenie zarówno do ogrzewania jak i chłodzenia, oraz koszt ogrzania pomieszczenia w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym jest od 3 do 5 razy tańsza. Ogrzewanie poprzez pompę ciepła dla przykładu pobiera 1kW energii elektrycznej a 3kW uzyskuje poprzez odzyskanie temperatury z powietrza atmosferycznego, dzięki czemu płacimy wyłącznie za 25% energii cieplnej. Warto nadmienić tutaj, że klimatyzator jest wstanie odzyskać energię cieplną z otoczenia nawet w temperaturze -20oC, a oddać w trybie grzania nawet gdy temperatura na zewnątrz przekracza 40oC.

Klimatyzacja z marketu kontra klimatyzacja renomowanych firm.

Wybór pomiędzy klimatyzacją oferowaną przez firmy branżowe a odpowiednikami jest zasadniczo dość trudny. Spowodowane jest ot faktem iż klimatyzatory sprzedawane przez super niskich cenach w mojej opinii są produktami rażąco niskiej jakości i żywotności. Klimatyzatory droższe oferowane przez profesjonalne firmy z branży klimatyzacji oferują głównie produkty o wysokiej jakości.Osobiście  Szczególnie polecam klimatyzatory Toshiba posiadające z własnych obserwacji długą żywotność, praktycznie nie ulegają uszkodzeniu ( nie wliczając błędnego montażu i niewłaściwego użytkowania ), a gwarancją jakości, wytrzymałości i wydajności jest japońska technologia. Poważną wadą tanich urządzeń w mojej opinii jest  ich wydajność w porównaniu do liderów, jest znacząco niższa ( powoduje to wzrost kosztów użytkowania), zakres temperatur w której takowe klimatyzatory są wstanie pracowań jest również mniejszy, a żywotność takich jednostek według własnych obserwacji jest stosunkowo krótka.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.