koce bawelnianeWybór koca przypomina dobór kobiecych dodatków – to stylowe wykończenie, od którego zależy ostateczny efekt wizualny. Koc jest nie tylko praktyczny, ale także odpowiednio dobrany może natychmiast zmienić nastrój danego wnętrza.

Koc to najlepszy przyjaciel człowieka. Nie tylko zdobi, ale także rozgrzewa nawet najchłodniejsze wieczory. Koce potrafią podkreślić detale kolorystyczne danego pomieszczenia, a także nadać im odpowiedni nastrój. Nie ma nic milszego niż jesienne wieczory pod kocem i przy ciepłej herbacie i dobrej książce. Koce to najlepsza broń do walki z chłodem i wszelkimi smuteczkami. Jednak trzeba wiedzieć, że koce, kocom nierówne, dlatego warto zatrzymać się chwilę nad ich wyborem.

Jakie materiały? Poza wzorami, koce różnią się także materiałem, z jakiego zostały wykonane. To on wpływa na cenę i właściwości koców. W sklepach możemy spotkać zarówno koce z mikrofibry , polaru czy też bawełniane lub wełniane. Różnica między kocem polarowym a wełnianym może dochodzić nawet do kilkuset złotych. Nie zawsze jednak warto decydować się na wariant najdroższy. Z pewnością zaletą koców wełnianych jest to, że są bardzo ciepłe i naturalne. Jednak wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania, gdyż poza wysoką ceną możemy liczyć także na ubogie wzory, szybkie zabrudzenia i trudności z praniem. Najwięcej zwolenników mają koce bawełniane i polarowe. Ich zaletą jest stosunkowo niska cena i bogaty wybór pięknych wzorów i kolorów Są wykonane z naturalnych materiałów, a do tego z łatwością można je prać.

Jaka grubość? Nie zawsze grubszy koc, oznacza lepszy. Grube, masywne koce (jak np. wełniane) są trudne w czyszczeniu i do tego często już po pierwszym praniu mogą stracić swoje walory estetyczne. Do tego, po czasie stają się one siedliskiem kurzu i roztoczy, co może wpływać na zdrowie i powodować liczne alergie. Koce polarowe czy też bawełniane, można dostać w wariatach o różnej grubości i każde z nich można prać bez obaw o skurczenie czy też zniszczenie kolorów i materiału.

Jakie wzory? Tutaj już mamy pełną dowolność i możliwość wyrażenia swojej osobowości. Producenci koców zapewniają wybór, który sprosta wszelkim gustom. Można wyrazić swoją osobowość zabawnymi nadrukami na kocach, jak i wybrać bardziej stonowane wzory. Koc to idealny dodatek i uzupełnienie wystroju wnętrz, a do tego wierny i ciepły przyjaciel długich wieczorów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.