Kolorowe kable do lamp również mogą być dziełem sztuki

Wszyscy wiemy doskonale, jak wygląda standardowy kabel. Wiemy, ze jest to konstrukcja dosyć słaba, pod względem artystycznym. Wiemy też że ta czarna zazwyczaj barwa źle współgra z wyglądem pomieszczenia.

Dlatego tworzy się coś takiego jak oploty do kabli, czyli takie jakbyśmy to w prostym języku powiedzieli nakładki na kable, które nadają im kolor i piękno. Kabel do lampy nie wyróżnia się więc niczym, gdy nie jest przyozdobiony. Pozostaje więc naturalną potrzebą to, aby go przyozdobić.

Na rynku są dostępne rozmaite oploty do kabli. Niektóre z nich są tekstylne, niektóre bawełniane, inne znów z jeszcze innego materiału. Ważne jest to, jak dany kabel jest przyozdobiony. Kolorystyka jest tu bardzo ważna, ale nie ukrywajmy że i materiał wykonania gra tu dużą rolę. W przypadku, gdy kolorowe kable do lamp są wykonane z tekstyliów, widzimy ową sztuczność na nich. Widzimy, ze nie są to naturalnie przyozdobione przewody i że brakuje im takiej jak byśmy to powiedzieli duszy.

Wiadomo też, że bawełniane kolorowe kable do lamp wyglądają zupełnie inaczej. Bawełna jako naturalny materiał wygląda już dużo piękniej, aniżeli tworzywo sztuczne. W połączeniu z ciepłą barwą i ciepłym wnętrzem dają te przewody niesamowity efekt piękna i przytulności danego wnętrza. Oczywiście nie da się ukryć, że takowe materiały są dosyć drogie. Wiemy bowiem, że bawełna a konkretnie oplot na kabel z niej wykonany to już spory wydatek za sam metr bieżący, a jak wiemy przecież kabli tych pod względem długości jest o wiele więcej.

Mimo to, że cena może być naprawdę piorunująca, liczmy się z tym że nabywając taki kabel możemy być pewni, że nabywamy dzieło sztuki. Oczywistym jest, że takowe dzieło sztuki musi przecież kosztować, ale za to wygląda niezmiernie pięknie i nastrojowo w pomieszczeniu. Kolorowe kable w oplotach powinny też w tym oto oplocie wyglądać dużo lepiej, gdy będą rozświetlone światłem lampy. Wtedy ich barwa nabiera dodatkowego połysku i sprawia, że całość wygląda naprawdę schludnie i przepięknie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika