ubezpieczeniaObecnie ludzie z ostrożnością podchodzą do tematu ubezpieczeń i są pełni obaw podpisując umowy z agentami ubezpieczeniowymi. Wiele osób twierdzi, że kiedyś zawiodło się na takich usługach z powodu nieuczciwości doradców. Często zdarza się, że osoba zajmująca się funduszami emerytalnymi pojawia się na spotkaniu, przypadkowo – nie zapowiadając się przed przyjazdem. Przedstawia produkt i na I spotkaniu dochodzi do podpisania umowy ubezpieczenia. Potem ta osoba już się nigdy nie pojawia, nawet jeśli ktoś potrzebuje następnego ubezpieczenia. I tu pojawia się pierwszy problem:

Jeśli wybiera się osobę, której powierza się swoje finanse i zabezpieczenie swojej rodziny to warto taką osobę poznać lepiej – zapytać jak długo pracuje w ubezpieczeniach – powinna więcej niż 3 lata – poprosić o adres biura – aby w przypadku niezgodności polisy z oczekiwaniami poprosić o wyjaśnienia. Trzeba również chłodno podejść do takiej oferty i najlepiej podpisywać umowę na drugim spotkaniu. Tak aby po pierwszej wizycie doradcy mieć czas na przeanalizowanie oferty i poszukanie informacji w internecie  lub u innego doradcy.

Bardzo ważne jest tez sprawdzenie umowy ubezpieczeniowej. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe, które wysyłają niedoszkolonych agentów – same posiadają rozwiązania na podobnym poziomie. Warunki takich ubezpieczeń są często skomplikowane lub kompletnie niedostosowane do potrzeb. Może również okazać się, że po 15 latach opłacania składki koncie ubezpieczeniowym nie ma prawie nic.  Podejmując decyzję o ubezpieczeniu,  należy skierować swoją uwagę na kilka dni szukając obiektywnych informacji na stronach internetowych o ubezpieczeniach i funduszach emerytalnych. Najlepszym wyjściem jest rozmowa z doradcami z wielu firm tak, aby porównać co te osoby mają do zaoferowania. W większych miastach można znaleźć biura firm ubezpieczeniowych takich jak ubezpieczenia Rzeszów. Wtedy można się skontaktować z takim biurem i umówić spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym.

O autorze

Jestem asystentem doradcy ubezpieczeniowego. Interesuję się trochę tym tematem i można powiedzieć, że możliwe, że coś wiem o funduszach emerytalnych i ubezpieczeniach, dlatego czytając moje artykuły można wyciągnąć ciekawe wnioski i wskazówki.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.