Ostatnio sporą popularność zdobywają strony internetowe do prowadzenia księgowości online. Jest to dość atrakcyjna cenowo alternatywa dla tradycyjnej księgowości w biurach rachunkowych. Wprawdzie nie ma tutaj mowy o tym samym poziomie wsparcia i bezpieczeństwa jakie daje biuro rachunkowe, jednak ze względu na niską cenę i dużą wygodę, ta forma księgowości zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników.

Najstarszym serwisem tego typu jest program autorstwa wrocławskiej firmy Power Media, który w swojej pierwszej wersji pojawił się już na początku 2001 roku. Obecna wersja znacznie różni się od swojego pierwowzoru i jest ostatnio intensywnie promowana w internecie i telewizji pod hasła „zmień swoją księgową na internetową„.

Drugim w kolejności serwisem tego typu, jest program do faktur i księgowości wfirma.pl. Interfejs użytkownika i cała filozofia jest dużo lepiej przemyślana od ifirmy, jednak program ten jest dużo gorzej promowany i nie zdobył tak dużej popularności jak ifirma.pl. Pierwszą trójkę najlepszych programów do księgowości online zamyka szybkafaktura.pl. Interfejs i sposób wykonania jest trochę lepszy od ifirmy, jednak program ten posiada dość skromną liczbę funkcjonalności.

wystawianie faktury VAT
Wystawianie faktur w serwisie wfirma.pl

Porównanie* programów do księgowości online

Cecha ifirma.pl wfirma.pl szybkafaktura.pl
Interfejs 3+ 5+ 4
Obsługa klienta 5 4 4
Cena / możliwości 3 5 3
Społeczność brak 3 brak
Księgowość 3+ 3+ 2
Fakturowanie 3 5 3
CRM brak 3 brak
Magazyn brak 3 5
Kadry 3+ brak brak
Liczba szablonów faktur 1 5 1
Edytowalne szablony dokumentów brak 5 brak
E-deklaracje 4 brak brak
Moduł biuro rachunkowe brak brak 4

* całkowicie subiektywne oceny w skali 1-5

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika