Hawana jest znana powszechnie z bogatego, intensywnego i pełnego niespodzianek życia po zmroku – aby w pełni je poznać należy spędzić tam więcej czasu niż przeciętny turysta. Miasto w nocy wypełnione jest zabawą, tańcem oraz śpiewem, a nawet średniej wielkości bary zapewniają udział własnej grupy muzyków, grających i śpiewających kubańskie klasyki.  Satiago de Cuba jest duchowym domem dla Son, muzyki powstałej z połączenia rytmów hiszpańskich oraz afrykańskich, dzięki której narodziła się salsa.
Casa de la Musica przyciąga turystów, a także miejscowych poszukujących miejsca do poruszania się w rytmie salsy, a również możliwości konsumpcji lokalnego rumu w gigantycznych dawkach.
Słynny klub nocny Tropicana wystawia kabarety na otwartym terenie, które wrzucają nas w dekadenckie czasy przedrewolucyjne.
Teatr, opera a także balet wystawiają przedstawienia przez cały rok z biletami o bardzo atrakcyjnych cenach. Niestety filmy w kinach zazwyczaj wyświetlane są po Hiszpańsku, a w nielicznych przypadkach z napisami.
W ośrodkach wypoczynkowych położonych przy plaży, można zauważyć kopiowanie zabaw, z tych oferowanych w Hawanie – z różnymi rezultatami. Varadero posiada kwitnącą scenę, ale w mnieszych ośrodkach, przeważnie tych z all-inclusive, większość rozrywek jest organizowana i monotematyczna.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.