Higiena w naszym najbliższym otoczeniu jest jedną z podstawowych rzeczy o jakie powinniśmy zadbać. Szczególnie w domu. I choć nasza odporność pozwala nam bezkarnie unikać niektórych niebezpiecznych wirusów i bakterii, nie znaczy to, że nie ma ich w naszym otoczeniu. Miejscami, gdzie najbardziej narażeni jesteśmy na styczność z nimi są oczywiście kuchnia i łazienka.  Powinniśmy bezwzględnie czyścić je dokładnie i dezynfekować przynajmniej raz w tygodniu. Blaty kuchenne czy stoły nie są jednak jedynymi rzeczami o których powinniśmy pamiętać.

I choć wydaje nam się, że nasze lodówki do zabudowy są miejscami bezpiecznymi, gdyż obniżona temperatura niweluje występowanie bakterii – mylimy się! Jedzenie – szczególnie, to, które bezpośrednio kładziemy na półce naszej lodówki zostawia ślad. Pożywka dla bakterii szybko pozwala im rozprzestrzeniać się na inne produkty.  Dlatego musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu lodówki i przechowywaniu żywności w izolacji od innych produktów. Miejscami, które brudzą się w naszej kuchni bardzo często są okapy Faber. Tłuszcz zbierający się podczas smażenia osiada na okapie – ten niestety zbiera kurz i wszelkiego typu zanieczyszczenia.

Co więcej: choć wydaje nam się, że pralki Bosch czy zmywarki Bosch nie wymagają od nas czyszczenia – mylimy się! Choć zmywarki do zabudowy Bosch podczas pracy zabijają raczej bakterie, niż je gromadzą, warto czyścic je systematycznie. Zmywarki Siemens gromadzą bowiem kamień, który może uszkadzać samo urządzenie. W nim również znajdować mogą się bakterie. I choć zmywarki do zabudowy Siemens to najbardziej higieniczny sposób na zmywanie naczyń nie zapomnijmy, że one również wymagają czyszczenia. A do tego służą odpowiednie środki, które możemy kupić niemal w każdym większym sklepie z produktami myjącymi.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.