Nikogo nie dziwi fakt, że w naszym kraju nie ma kultury picia yerba mate. Napój ten nie pochodzi nawet z naszego kontynentu, a w naszym kraju znany jest od niedawna. Są jednak powody, dla których warto jest przekonać się do tego napoju.

Nie będę w tym artykule pisała o uroku, jaki jest związany z piciem yerba mate. W końcu oryginalne naczynko do mate i cały rytuał parzenia tego naparu, nie musi przypaść każdemu do gustu. Co gorsze – pewnie znajdą się osoby, które właśnie na to będą narzekać.

Na szczęście yerba mate ma wiele zadziwiających właściwości zdrowotnych. Pewnie już wiesz, ze napój ten pobudza w takim samym stopniu, jak kawa? Ale czy wiesz, że yerba mate wspiera system odpornościowy naszego organizmu? Udowodniono także właściwości odchudzające yerba mate (czy też inaczej: wspomagające system trawienia i spalania tkanki tłuszczowej).

Yerba mate ma dość specyficzny smak. Aby go uzyskać należy zaparzyć herbatę w odpowiedni sposób. Parzenie jest bardzo ważne w przypadku yerba mate (jak i w przypadku każdej herbaty) – źle zaparzona straci swój smak, ale także właściwości zdrowotne.

Początkowo nie wszyscy są w stanie przekonać się do smaku yerba mate. Właśnie z tego względu warto jest na sam początek kupić sobie yerba mate z domieszka innych składników smakowych. Przeważnie spotkać można się z yerba mate z dodatkiem mięty lub pomarańczy. Takie dodatki pozwala nam w sposób bardziej łagodny przyzwyczaić się do smaku mate.

Jeśli pierwszy łyk yerba mate Ci ni zasmakował – nie przejmuj się. Czasami potrzeba nieco więcej czasu, aby nasz smak przyzwyczaił się do tej specyficznej herbaty. Jedno jest pewne – bez wątpienia warto.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika