Wiadomo, że zmiana pogody za oknem to również konieczne zmiany w garderobie naszego dziecka. My (o ile nie boimy się zeszłorocznej mody) możemy sięgnąć po ubrania z zeszłego sezonu, jednak nasze dziecko z zeszłorocznych ubranek już na pewno wyrosło.

ubranka dla dzieci (grafika)Tak więc początek każdej pory roku oznacza dla wszystkich rodziców konieczność wymiany garderoby dziecięcej. Ubranka dla dzieci należy przejrzeć, oddać (lub sprzedać) te, w których nasza pociecha już chodzić nie będzie i zastąpić nowymi. To samo oczywiście dotyczy także dziecięcego obuwia.

Warto pomyśleć o tym, by ubranko było dobre nieco dłużej niż ta nadchodząca pora roku. W końcu ubranka wiosenne świetnie sprawdzą się jesienią, a nawet i w chłodniejsze dni lata. Praktyką jest, by kupować ubranka o jeden rozmiar większe niż ten, który nosi nasze dziecko.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie ubranka można właśnie w taki sposób kupować. O ile jest to dopuszczalne w przypadku różnego rodzaju koszulek to zdecydowanie nie można tak postępować przy zakupie butów dla dziecka. Za dużą koszulkę  lub sweterek można włożyć w spodnie (co nawet lepiej będzie chroniło plecy dziecka), jednak źle dopasowany rozmiar butów może skończyć się deformacją stopy lub wypadkiem.

Tak samo uważałabym przy kupowaniu za długich spodni dla dziecka. Nie jest to zbyt bezpieczny wybór, gdyż dziecko może potykać się o zbyt długie nogawki, a ich podwinięcie może na długo nie wystarczyć. Jeśli już chcemy kupić spodnie, z których dziecko szybko nie wyrośnie – lepiej podwińmy nogawki i lekko je przyszyjmy, tak by nie odwijały się one podczas zabawy dziecka.

Dobrą metodą oszczędzania na sezonowych ubrankach jest uzyskanie pieniędzy ze sprzedaży ubranek, z których nasze dziecko już wyrosło. Sprawdzą się na pewno wszelkie aukcje internetowe. Może nie uzyskamy z tego takiej kwoty, by pokryć wszelkie wydatki na nowe ubranka, ale na pewno oszczędzimy dzięki temu nieco pieniędzy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika