Fakt, że banki coraz częściej utrudniają nam wzięcie kredytu na nabycie auta do firmy, przymusza tym do zrobienia z użytku z leasingu samochodowego. Jeszcze więcej spółek decyduje się na leasing paru samochodów, co już jest dużym przedsięwzięciem w firmie.

Leasing wypiera kredyt samochodowyW takich właśnie przypadkach, banki przegrywają walkę o klientów na rzecz firm leasingowych. W większości przypadków leasingowanym przedmiotem są naturalnie pojazdy. Zarówno firmy wyspecjalizowane w ramach leasingu samochodowego, jak i banki oferują leasing samochodu, wszakże to firmy leasingowe zyskują coraz więcej klientów. Niebywale atrakcyjna i nowoczesna odmiana finansowania przedsiębiorstw, jaką jest leasing, zezwala na brak konieczności angażowania własnych środków w posiadanie samochodu, a po doprowadzeniu do końca kontraktu leasingowego, leasingobiorca może(ale nie musi) wykupić leasingowane auto. Każdy leasing samochodowy przybiera dwa warianty, a mianowicie – leasingu kapitałowego i leasingu operacyjnego. Wielu klientów, jacy decydują się na leasing, preferuje wariant operacyjny leasingu, gdzie cel leasingu kwalifikowany jest do elementów majątkowych spółki korzystającej z leasingu (leasingobiorcy).

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.