Bez względu na to, czy jesteś profesjonalnym motocyklistą, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z jazdą na motocyklu Twoim podstawowym wyposażeniem powinien być kask. Czy wiesz, czym trzeba kierować się przed jego zakupem?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad rodzajem kasku, który chcemy zakupić. Do wyboru mamy kaski integralne, o których mówi się, że zapewniają najwyższy poziom ochrony i bezpieczeństwa, kaski otwarte idealne do jazdy na skuterze, a także szczękowe, które zyskują sobie zwolenników dzięki łatwemu zakładaniu, bez konieczności ich ciągłego ściągania do rozmowy, czy odebrania telefonu.

Drugim kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę zakupując kask, jest jego wykonanie i materiał. Droższe kaski są wykonane ze szklanych włókien, które dzięki odpowiednim wewnętrznym warstwom styropianu, zapewniają odporność na uderzenia, a co za tym idzie wyższy poziom bezpieczeństwa. Trzeba jednak liczyć się z tym, że za jakością idzie jednak także cena, dlatego dla osób dysponujących mniejszym budżetem sklepy motocyklowe przygotowały kaski z termo plastiku.

Podobnie jak odzież motocyklowa, tak i kask powinien być odpowiednio dopasowany, a poduszki policzkowe muszą przylegać do twarzy, nie powodując przy tym ucisku. Warto w tym celu zmierzyć swój obwód głowy, w kominiarce lub bez w zależności od tego, czy w przyszłości zamierzamy zakładać ją pod kask. Warto zwrócić uwagę na aerodynamiczny kształt, sposób zapisania kasku oraz poziom wentylacji. Tylko dobrze dopasowany rozmiar kasku gwarantuje wygodę w jego używaniu, bezpieczeństwo podczas jazdy oraz odpowiednią amortyzację w razie wypadku.

Przed ostatecznym zakupem kasku motocyklowego koniecznie sprawdź, czy został oznaczony certyfikatem ECE 22-05 i można w pełni cieszyć się ze swojego zamiłowania do jazdy na motocyklu.

O autorze

Robię różne rzeczy, trochę podróżuje, trochę piszę.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika