Mycie samochodu nie jest tak proste jak to się czasami wydaje. Na początek trzeba zdecydować się na rodzaj myjni. Najczęściej możemy wybierać technologię taką jak myjnia parowa lub myjnia samochodowa wodna. Wodna technologia daje kolejne możliwości takie jak mycie na automacie lub tradycyjne mycie ręczne.Myjnia parowa jest jednak jest rozwiązaniem najbezpieczniejszym dla karoserii. Bez względu na technologię mycia zawsze należy zadbać o dokładne suszenie. Myjnie ręczne stosują do tego celu specjalną irchę. Polecam także silikonowe ściągacze.

Ważne są także szampony stosowane w procesie mycia. Dobra myjnia samochodowa używa tylko detergenty wysokiej jakości. Zły specyfik może niestety zniszczyć lakier. Niemniej istotna jest jakość używanych gąbek i szmatek.
Jeśli mamy powód, by niepokoić się rodzaj używanych płynów warto kupić własne. Wtedy jednak odpowiedzialność za ich użycie spoczywa po stronie klienta.

Myjnia parowa nie wymaga używania środków myjących do mycia aut o przeciętnym stopniu zabrudzenia. Siła pary czyści doskonale i dodatkowo. Mycie wodą takich miejsc przynosi same szkody. Auto myte parą nie musi być dosuszane . Ważne szczególnie dla pasażerów z alergią jest działanie pary powodujące niszczenie pleśni.

Równie istotne jest także końcowe woskowanie auta. Dobrej jakości środki nie tylko wydobywają głębię koloru, ale i chronią lakier. Wysokiej jakości wosk zawiera mikroczyściwa zabezpieczające lakier. Wysokiej jakości wosk stosuje się zazwyczaj dwukrotnie w ciągu roku. Nie wolno zapominać o dokładnym glinkowaniu lakieru przed nałożeniem wosku.
Raz na jakiś czas potrzebne jest pranie tapicerki samochodowej. To wbrew pozorom dość skomplikowana czynność wymagająca dużej wprawy. Pranie tapicerki samochodowej wymaga specjalistycznego sprzętu. Ważne jest spranie jak największej ilości brudu i wypranie wszystkich zastarzałych plam, ale także zachowanie odpwiedniej impregnatury materiału.

Nadmierne namoczenie materiału spowoduje nieodwracalne rozciągnięcie. Bywa i tak, że przelana tapicerka nabiera stęchłego zapachu. Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest kolejne pranie tapicerki, tym razem w profesjonalnej myjni oraz kilkukrotne ozonowanie wnętrza. Wykorzystanie do prania tapicerki urządzeń generujących parę wodną jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Odkurzacz parowy z łatwością czyści uporczywe plamy, a jednocześnie nie moczy i nie odkształca materiału. Można także liczyć na odkażenie. Ważne jest jednak, by urządzenie miało zrównoważoną siłę ciągu. I w tym tkwi cały sekret.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.