Stroik gitarowy online łatwo znaleźć. Bardziej skomplikowane jest jednak nauczyć się grać na gitarze – a to przecież jest ostateczny rezultat. Z tego powodu w tym zwięzłym poście skupię się w większości na tej kwestii. Tzn. Podam Ci 3 podstawowe zasady, które sprawią że w dość krótkim czasie zaczniesz zdecydowanie lepiej grać.

Zanim to zrobię to dam odnośniki do stroików oraz jak z niego skorzystać, abyś był w stanie użyć stroik gitarowy online i na dobrze nastrojonej gitarze zacząć stosować podane niżej zasady i mieć szybkie efekty.

Jaki tuner wybrać – polecam ten:

Polecam skorzystać z tej strony: besttuneronline.com/pl/

Oczywiście, aby użyć ten czy jakikolwiek inny stroik online potrzebny będzie Ci mikrofon podłączony do komputera. Jeśli go masz, to tylko grasz po kolei struny, a tuner pokaże Ci czy potrzebujesz podwyższyć dźwięk bądź go obniżyć.

Myślę, że niezależnie który stroik gitarowy online wybierzesz, w krótkim czasie nastroisz swoją gitarę i będziemy mogli przejść do istotniejszej części tego artykułu, czyli w jaki sposób szybko i znacząco polepszyć swoją grę na gitarze.

Co zrobić, aby mieć szybciej efekty na gitarze?

Przedstawię Ci tutaj kilka zasad efektywnych ćwiczeń, które sprawią że będziesz widzieć lepsze rezultaty w krótszym czasie. Naturalnie nie wyeliminuje to potrzeby samodzielnych ćwiczeń (to chyba oczywiste), ale sprawi, że będą skuteczniejsze.

Pierwszą zasadą jest izolacja ćwiczeń.

Mam tu na myśli ćwiczenie tylko jednego, konkretnego zagadnienia. Np. nie ćwiczysz po prostu improwizacji, ale używanie jednego, konkretnego zagadnienia np. danej skali itp.

Tak samo ćwicząc prędkość, musisz podzielić to na mniejsze części: ćwiczenie prawej ręki i lewej. Dodatkowo to też możemy podzielić na mniejsze elementy składowe: ćwiczenie grania na jednej strunie i ćwiczenie zmieniania strun.

Dzięki temu, że skupimy się i będziemy skoncentrowani na tylko jednym elemencie w danym momencie to rezultaty będą szybko widoczne i będziesz zachęcony do dalszych ćwiczeń.

Tak więc od dzisiaj pamiętaj o tym, aby zawsze móc dokładnie określić co ćwiczysz. Jeśli nie możesz to znaczy, że ćwiczysz zbyt ogólnie i nie da to oczekiwanych efektów.

Większa uniwersalność muzyczna

To kolejny ważny, choć często zapominany punkt.

Powinieneś umieć grać przynajmniej na podstawowych poziomie większość stylów muzycznych.

Nie mam na mysli tego, że musisz być genialny gitarzystą bluesowym, kiedy kręci Cię np. metal. Ale mimo wszystko należy umieć zagrać przyzwoicie bluesowy kawałek. tym sposobem nabierzesz szerszego spojrzenia na muzykę i granie, co wzbogaci Twoje metalowe granie itp.

Ostatnia zasada to czerpanie przyjemności z grania! Bez tego szybko się zniechęcisz i przestaniesz ćwiczyć. Nie zapominaj – grasz dla przyjemności.

To by było tyle jeśli chodzi o stroik gitarowy online i zasady efektywnych ćwiczeń. Mam nadzieję, że nastroisz teraz gitarę i zastosujesz te 3 rady, a efekty się pojawią!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.