Luksusowe apartamenty kojarzą się z reguły z nowoczesnymi i nowymi budynkami, niekoniecznie musi tak być. Atrakcyjność lokali to przecież nie tylko ich charakter, ale również lokalizacja. Developerzy zaczynają więc sięgać po kamienice w centralnych punktach miast, często zabytkowe, które po odrestaurowaniu stają się apartamentowcami w dobrej lokalizacji.

Świetnym przykładem są renesansowe apartamenty Bolesława Prusa 38, odnowiona XIX wieczna kamienica znajdująca się w starym Śródmieściu Wrocławia oferuje stylowe lokale użytkowe i mieszkalne. Bezpośrednie sąsiedztwo Skweru Skaczącej Gwiazdy i Parku Tołpy sytuuje kamienicę w otoczeniu zieleni, pomimo iż znajduje się w centrum miasta. W pobliżu znajdują się również inne zabytkowe budynki – odrestaurowana secesyjna kamienica oraz katedra, podkreślając klimat starego miasta. Parter został przeznaczony na lokale usługowe, pozostałe kondygnacje to mieszkania.

Komfort i wygoda w stylowej architekturze wnętrza

Dbałość o zachowanie historycznego charakteru kamienicy widoczne jest nie tylko na zewnątrz, gdzie nad wykonaniem elewacji czuwał konserwator zabytków. Hole, korytarze i klatki schodowe również utrzymane zostały w stylu z epoki, królują więc drewniane i szklane wykończenia, ozdobne oświetlenie oraz sztukateria. Cała stolarka okienna i drzwiowa znajdująca się w budynku wykonana z drewna podkreśla dodatkowo renesansowy klimat, szerokie drzwi i klatki schodowe nadają ekskluzywnego charakteru kamienicy. Wysoki standard mieszkań zapewnia wygodę i komfort mieszkańcom, wszystkie kondygnacje obsługiwane są windą wykonaną ze stali nierdzewnej, stanowiącą nowoczesny element aranżacji budynku. Renesansowe apartamenty Bolesława Prusa 38 stanowią doskonałe miejsce na lokale usługowe i biurowe dzięki lokalizacji, którą docenią zapewne również lokatorzy mieszkań.

Niepowtarzalny klimat kamienicy łączącej w sobie renesansową architekturę z nowoczesnością i komfortem sprawiają wrażenie, iż budynek ma duszę. Ponadto lokalizacja zapewnia łatwy i szybki dostęp do sklepów, urzędów oraz komunikacji miejskiej.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika