Odpowiednie przeszkolenie w oświacie to podstawa. W zawodzie nauczyciela czy dyrektora, a także osób opiekujących się dziećmi jest bardzo ważne to, aby posiadać nie tylko fundamentalną wiedzę wyniesioną ze studiów, ale również cały czas się doszkalać, poszerzać swoje umiejętności i kwalifikacje.

Dlatego szkolenia dla oświaty obecnie są bardzo popularne i dostępne w szerokim wyborze. Do dyspozycji ma się różnorodne kursy i szkolenia, które przeznaczone są zarówno dla osób pracujących w zawodzie nauczyciela, jak związanych z administracją szkolną, pedagogiką, dyrektorów szkół, jak zostało to wspomniane. Skuteczne podnoszenie kwalifikacji jest zawsze mile widziane!

Wybór szkoleń

Szkolenia organizowane są przez specjalistyczne firm szkoleniowe – centrum doskonalenia nauczycieli. To właśnie w nim będzie można uzyskać kompleksowe wsparcie przy wyborze odpowiedniego szkolenia. Również warto wskazać, że dzięki takim placówkom szkoleniowym możliwe jest realizowanie kursów zamkniętych, czyli takich, w których udział biorą pracownicy danej szkoły czy przedszkola. Są to szkolenia szyte na miarę, można je przygotować według zapotrzebowani konkretnego zleceniodawcy. Dla wszystkich z kolei przeznaczone są szkolenia otwarte. Bardzo popularne są obecnie szkolenia dotyczące tworzenia wizerunku szkoły, pomocy dzieciom z zaburzeniami, dotyczące profilaktyki bezpieczeństwa czy też finansów – decydują się na nie zarówno pracownicy szkół państwowych, jak i tych prywatnych, a dodatkowo także osoby, które samodzielnie chcą założyć i poprowadzić jakąś placówkę oświatową czy opiekuńczą, na przykład przedszkole.

Koszty i formy szkoleń

Szkolenia nauczycielskie są zazwyczaj realizowane właśnie w formie szkoleniowej, kosztują około 1000-2000 złotych w zależności od tego, z jakimi ofertami ma się do czynienia. Niestety, dobry kurs dla nauczycieli kosztuje dość dużo, ale na pewno jest to dobra inwestycja w swój rozwój zawodowy. Kursy są szeroko dostępne na terenie całej Polski. Można realizować je w placówkach szkoleniowych, ale popularność zyskują również kursy internetowe. 

Paweł – dyplomowany nauczyciel, prowadzi szkolenia dla pracowników oświaty w firmie gowork.pl

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.