makijaż permanentnyMakijaż permanentny jest coraz popularniejszy, jednak wciąż krążą wokół niego różnego rodzaju mity. Oto garść stwierdzeń, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, ale wpływają na decyzję za lub przeciw makijażowi permanentnemu.

Na początek rzecz, która często sprawia, że kobiety chcą wykonywać makijaż permanentny. Chodzi oczywiście o mit dotyczący całkowitego zastąpienia tradycyjnego makijażu jego trwałym odpowiednikiem. Dlaczego to mit? Ponieważ makijaż permanentny pokrywa jedynie część twarzy: usta, brwi, kreski na powiekach. Kobieta, która chce dobrze wyglądać powinna pociągnąć tuszem rzęsy, nałożyć podkład, róż czy puder, a usta pokryć błyszczykiem. Innymi słowy – nici z dłuższego spania. Kto chce dobrze wyglądać, musi poświęcić trochę czasu na malowanie. Makijaż permanentny może pomóc, ale nie rozwiąże problemu.

Subtelny i do poprawy

Druga sprawa: zdaniem wielu kobiet makijaż permanentny jest bardzo wyraźny. Innymi słowy upodabnia stosującą go kobietę do karykatury raczej, a nie eleganckiej osoby. To także mit. Makijaż permanentny może być delikatny i subtelny. Wszystko zależy od koloru barwników i tego, jak głęboko się je wprowadzi.

Skoro wiemy już, że może być delikatny i że nie zastąpi tradycyjnego makijażu, warto zająć się kolejnym mitem: makijaż permanentny jest na stałe, jeśli coś się nie uda, nie można tego poprawić. To nieprawda. Jeśli coś pójdzie nie tak, można błąd naprawić. Na rynku dostępne są barwniki przeznaczone specjalnie na takie okazje. Mają kolor skóry, więc to co nie wyszło po prostu się zamalowuje. Jest jeden problem – mogą nie pokrywać skóry w stu procentach.  dobrych gabinetach korekta błędów jest wliczona w cenę usługi, ale zawsze lepiej przed zabiegiem się o tym upewnić.

Z bliznami i alergiami

Są kobiety, które boją się blizn, które mógłby zostawić zabieg nakładający makijaż permanentny. Tak może się zdarzyć jeśli wkłucia są zbyt głębokie, naruszona zostanie skóra i wda się stan zapalny. Jeśli jednak barwnik będzie wprowadzony tylko do naskórka, wtedy wszystko powinno być w porządku.

Alergie są w dzisiejszych czasach rzeczą normalną. Pojawia się więc kolejny mit na temat makijażu permanentnego – uczulające barwniki. Rzecz w tym, że takie sytuacje są sporadyczne. Żeby ich uniknąć warto zapytać o skład barwników i sprawdzić, czy nie mamy na żaden ze składników alergii.

Czas oraz rozkład

Wszystko co trwałe, powstaje w długim czasie. Ta obiegowa mądrość nie ma zastosowania do usługi jaką jest makijaż permanentny. Pomalowanie ust czy brwi zajmuje około godziny. Zabiegi można jednak rozdzielać, wówczas upływ czasu nie będzie tak odczuwalny.

Ostatnim mitem do rozbicia jest nierównomierny rozkład kolorów. To nieprawda. Jeśli zabieg jest prawidłowo przeprowadzony, wykonuje się go w dwóch etapach: w pierwszym nakłada się jedną warstwę, przed drugim sprawdza gdzie trzeba zrobić korektę. W ten sposób nierówności zostają wyeliminowane.

O autorze

interesuję się sportem, moją pasją jest siatkówka, lubię jeździć na rowerze, a wolnych chwilach relaksować się przy dobrej muzyce oraz kawie...

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.