Kiedyś mawiano, że włosy są ozdobą płci pięknej. Czasy jednak zmieniły się i obecnie każdy nowoczesny mężczyzna wie jak ważne także dla jego wyglądu jest odpowiednie uczesanie. Salony fryzjerskie przyciągają mężczyzn pragnących podkreślić swoją urodę poprzez odpowiednie przycięcie i wymodelowanie fryzury. Jak dobrać fryzurę? Co brać pod uwagę podczas dokonywania wyboru?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest kształt twarzy. Nawet najmodniejsza fryzura wystylizowana przez najlepszego fryzjera nie będzie wyglądała atrakcyjnie, jeśli nie zostanie odpowiednio dobrana do osoby i jej urody. Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować, by fryzura podkreśliła mocne cechy twarzy.

Twarz owalna powinna unikać jedynie fryzur, które zasłaniają oczy i policzki. Twarze takie cechują się idealnymi proporcjami, są bardzo mało „wybredne”, dobrze wyglądają w niemal każdej stylizacji włosów. Osoby posiadające taki kształt głowy mogą nosić praktycznie dowolną fryzurę.

Mężczyźni o twarzy okrągłej powinny unikać fryzur z włosami kręconymi lub falowanymi. Nie mogą nosić również grzywki, która ma na celu optyczne skrócenie twarzy. Trafione będą fryzury krótkie, które dodają objętości na czubku głowy oraz rozczochrane, dające poczucie nieładu, mocno wycieniowane w górnej części. Osoby o okrągłej twarzy mogą też zdecydować się na włosy dłuższe, płaskie, spływające po policzkach.

Twarz trójkątna, mająca wąskie czoło i mocno zarysowaną, szeroką szczękę, musi unikać fryzur długich, które przyciągają uwagę na kości policzkowe. Osoby o takiej urodzie powinny skupić się na optycznym poszerzeniu czoła. Idealnie nadają się więc do tego wszelkie fryzury pocieniowane oraz krótkie fryzury, wycieniowane na górze oraz po bokach.

Twarz kwadratowa nie powinna być przykryta prostą grzywką, która dodatkowo podkreśla i tak mocną linię szczęki. Nie będzie wyglądała też dobrze we fryzurach krótkich, tradycyjnych. Decydując się na ścięcie należy brać pod uwagę fryzury, które złagodzą rysy. Idealnie nadają się tu włosy krótkie lub półdługie, które mają zaokrąglony kształt. Twarz może zostać optycznie wysmuklona poprzez nastroszenie włosów na czubku głowy.

Twarz podłużna powinna unikać włosów długich, które sięgają do linii brody. Wydłużają one bowiem twarz. Osoby o takim kształcie twarzy nie powinny również decydować się na włosy ścięte na „jeżyka” oraz na pazurki i krótkie bokobrody. Mogą dokonywać wyboru z fryzur, które spowodują, że twarz optycznie stanie się nieco szersza. Pomogą w tym fryzury z grzywką oraz bokobrody. Warto jest też zastanowić się nad fryzurami falowanymi.

Twarz o kształcie serca powinna unikać natomiast włosów dłuższych na czubku – postawionych i gęstych oraz prostych grzywek, które nie dodadzą jej urody. Polecane są fryzury delikatnie wycieniowane. Włosy o ukośnej grzywce zaczesywanej na jedną stronę zwężają nieco czoło, podobnie jak lekkie pazurki po bokach twarzy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.