Pewnładna dziewczyna, nauka angielskiego ie zastanawiasz się jak mogłaby wyglądać twoja przyszłość, gdybyś znał język angielski w takim stopniu, by móc z niego korzystać podczas codziennego życia. Oto kilka dobrych powodów, które dadzą Ci motywację, by zainwestować w przyszłość poprzez naukę języka angielskiego.

Wybór przyszłego zawodu, niezależnie, czy już go posiadasz, czy też szukasz zupełnie nowego, jest dla każdego człowieka ważnym etapem życia. Nauka, jaką podejmujesz w latach Twojej młodości, wpływa na to, co przez kolejne kilkadziesiąt lat będziesz robił już jako dorosły.

Podczas gdy inny zastanawiają się nad wyborem szkół zawodowych, technicznych, ogólnokształcących bądź też studiów lub wyższych stanowisk w pracy, Ty możesz zyskać przewagę! Jaką?

Tą przewagą jest angielski. Język znany każdemu człowiekowi, jednak nie na tyle opanowany przez większość, by móc swobodnie porozumiewać się nim lub korzystać z niego podczas „podróży” w Internecie. Nie trudno natknąć się na stronę zapisaną w języku angielskim. Jego powszechność sprawia tym samym, iż masz większy, wręcz nieograniczony dostęp do wiedzy, którą możesz w każdej chwili wykorzystać w rozwoju zawodowym. Efektywny angielski daje Ci szansę zaistnienia w pracy. Dzięki niemu będziesz mógł niemal automatycznie zarabiać znacznie więcej niż koledzy „po fachu”.

Filmy, filmy, filmy… niemal bez przerwy powstają produkcje anglojęzyczne w Hollywood, których za nic nie potrafię zrozumieć bez polskich napisów czy też lektora! Czy dręczy Cię  takie pytanie? Niektórych tak, dlatego przełam szeregi zachwycających się wersjami przetworzonymi przez polskich producentów i zacznij oglądać filmy po angielsku. Ta zasada jest dziecinnie prosta i nie potrzebuje większych wyjaśnień. Lecz jeśli twój poziom angielskiego jest niewystarczający do podjęcia tego wyzwania, posiłkuj się napisami angielskimi. Internet stanowi tak nieocenione źródło bazy naukowej, iż na pewno znajdziesz takie produkcje filmowe, które udostępniają także język napisów angielski.

Angielski to potęga, jak zdążyłeś się już pewnie przekonać. Nauka jego daje Ci rozwój nie tylko na płaszczyźnie zarobkowej bądź rozrywkowej, ale również tam, gdzie nie podejrzewasz. Osobowość. Poznając inne, kultury niekoniecznie mające związek z angielskim, stajesz się człowiekiem o szerszych horyzontach myślowych. Zaczynasz rozumieć odmienne myślenie obcokrajowców, którzy również jak Ty czują się nieswojo wśród innych zwyczajów i tradycji. Zmień swoje myślenie, by nie popaść w stagnacje umysłową. Zastój horyzontalny prowadzi jedynie do konfliktów, których i tak jest za dużo na świecie. Nie bądź filistrem, zostań świadomym obywatelem świata.

Za rozwojem osobistym idą zmiany. Zmiany, które dają możliwości. Nieograniczony strachem wobec obcych, zaczniesz dostrzegać korzyści płynące ze znajomości cudzoziemców. Człowiek potrzebuje bliskości drugiego człowieka, więc czemu by nie szukać go za granicą? Nie potrzebujesz nawet drogich, trudno dostępnych środków transportu, by porozmawiać, np.: z Australijczykiem. To bardzo proste. Siadasz przed komputerem, odpalasz Skype i masz to, co Ci potrzeba.

Gdy nadal dręczą Cię pytania i wątpliwości: angielski jest za trudny, nigdy się go nie nauczę, ja na pewno nie dam rady. NIE! Podobno to język polski należy do jednego z najbardziej nieprzyjemnych języków do nauki. Koniugacja i deklinacja jest za trudna dla obcokrajowca. Ty jednak dałeś radę! Korzystasz z polskiego na co dzień. Naucz się korzystać z angielskiego równie sprawnie. Bariery? Czy one istnieją? Nie dla Ciebie. Angielski to władza, angielski to siła, która daje możliwości. Bądź zawsze na tak,  gdyż angielski to rozwój.

To tylko kilka przydatnych wskazówek, które powinny zmotywować Cię do podjęcia nauki języka angielskiego. Twoja wiedza jednak nie musi ograniczać się tylko do tego artykułu, więc… szukaj, czytaj i poznawaj stare czy też nowe metody powiększania swojego „arsenału” znajomości angielskiego. Bądź jednym z tych nielicznych, którzy otworzyli swoje umysły na całkiem nową dziedzinę życia. Przyjaźni z angielskim!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika