Skarpetki są bodajże najbardziej banalnym i lekceważonym elementem stroju, który często sprawia dużo problemów. Mężczyzna w obecnych czasach musi wyglądać elegancko i prezentować się atrakcyjnie. Zły wybór skarpetek może zniszczyć nasz pozytywny wizerunek.

Skarpety męskie – prawidłowe zasady

Podstawową zasadną jeśli chodzi o dobór odpowiednich skarpet dla Panów jest stan techniczny. Oznacza to, że niedopuszczalne jest chodzenie w zniszczonych lub podartych skarpetach. Jak wówczas będziemy się prezentować na tle innych mężczyzn? Nie dopuśćmy do tak żenującej sytuacji. Możemy ewentualnie zaopatrzyć się w drugą parę na zmianę. Kolejna ważną zasadą jest zadbanie o poprawną długość skarpet, które mają na celu zasłonięcie gołego ciała. Ta zasada dotyczy sytuacji, gdy siadamy z nogą na nodze lub gdy się schylamy. Niezwykle ważne jest by skarpety męskie dobierane były pod odpowiedni kolor. Można ją zinterpretować w następujący sposób: dobierane skarpety powinny być tak ciemne jak nasze buty oraz nie powinny znaleźć się w kontraście z żadnym elementem stroju. Obok kolorystyki ważny jest także wybór odpowiedniego wzornictwa. Nic tak nie szpeci naszego wizerunku jak skarpety męskie o bujnych wzorach, czy rysunkach. Choć nie wyklucza się ich całkowicie, ponieważ mają one generalnie pasować pod marynarkę, spodnie czy koszule. Wielu mężczyzn narzeka na to, że skarpetki są zbyt uciskowe. Przyczyną takich problemów jest zły wybór jeśli chodzi o materiał. Powinien on pozwalać naszym stopom swobodnie oddychać. Nie mogą także uciskać, co je całkowicie dyskwalifikuje. Najlepszym materiałem jest jedwab oraz nylon. Oprócz powyższych wskazówek, warto uzmysłowić sobie, że skarpety męskie winno się nosić do różnego rodzaju garniturów. Wystrzegać się należy zakładania skarpet do sandałów, o czym wielokrotnie zapominają Polacy.

Warto zastosować  się do powyższych zasad. Dzięki nim prezentować się będziemy atrakcyjniej, co przełoży się na przyszłe sukcesy w życiu zawodowym i osobistym. Ponadto nasze stopy będą zdrowsze, co przełoży się również na kondycję całego naszego organizmu.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika