Czym tak naprawdę dziś jest małżeństwo? Zakładanie rodziny bardzo często wielu młodym ludziom kojarzy się jedynie ze ślubem i weselem. Wspólne planowanie tych chwil przysłania niemal to co jest najważniejsze – dalsze, wspólne życie. Dziś ślub nie jest już rodzajem uwolnienia się. Dawniej zawarcie małżeństwa było jedyną drogą do tego, by młodzi mogli ze sobą zamieszkać. Dziś obyczaje i społeczna tolerancja jest już znacznie bardziej liberalna. Dlatego też decyzja o zawarciu małżeństwa wydaje się być po prostu zbędna.

Jednak przez ostatnie kila lat możemy zauważyć zjawisko niepokojące – coraz więcej rozwodów wśród dwudziestoparolatków. Czym spowodowane jest tak szybkie rozpadanie się młodych rodzin? Na pewno tym, że decyzja o ślubie była zbyt szybka. Dziś aura związana z organizowaniem ślubu i wesela przesłania wszystko. Suknie ślubne i przepiękna moda ślubna pozwala uczynić z dnia zaślubin wyjątkowe chwile. Jednak gdy one mijają nie pozostaje po nich wiele. Wybieranie takich dodatków jak suknie ślubne, wystrój Sali czy bukiety kwiatów, staje się celem samym w sobie.

Czas narzeczeństwa nie powinien być wypełniony bowiem jedynie przemyśleniami związanymi wyłącznie z organizacją wesela. To powinien być czas próby, który pozwoli na przemyślenie wątpliwości, rozwiania ich lub po prostu ich dostrzeżenie. Niestety nie podchodzimy na tyle poważnie do tej kwestii – być może dlatego, że tak jak łatwo jest zawrzeć związek małżeński, równie łatwo jest o rozwód. A młodzi rozwodnicy nie są już dziś czymś gorszącym czy uznanym za nietypowe zjawisko. Ślub często staje się więc zabawą w dom, która kończy się wraz z pierwszymi poważnymi problemami. Których nie mamy ochoty razem przezwyciężać.

I choć starsze pokolenia i tak naciskają na młode pary, by jak najszybciej brały ślub – być może to najgorsza rada jaką są w stanie im udzielić!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.