Miasto Płock położone jest w centrum naszego kraju, a dokładnie w województwie mazowieckim. Obecna liczba mieszkańców wynosi około 130 tysięcy. O wyjątkowości tego miasta świadczy połączenie współczesnych atrakcji z zabytkami historycznymi. To idealne połączenie sprawia, że Płocka jest świetnym miastem na weekendowy wyjazd.

Same atrakcje turystyczne nie są wizytówką Płocka. W mieście mieści się koncern paliwowy ORLEN S.A, dzięki czemu wielu płocczan ma zapewnione miejsce pracy. Płock to także miasto studentów, ponieważ jest ich około 12 tysięcy. Studiują na 6 uczelniach technicznych oraz humanistycznych. Sukcesy sportowe zapewnia miastu drużyna piłki ręcznej Wisła Płock, która ma na koncie sukcesy na krajowym podwórku oraz w rozgrywkach europejskich.

Płock jest jednak miastem, które stworzone jest do spędzania wolnego czasu. Historia miesza się tam z teraźniejszością. Miejscem szczególnie wartym odwiedzenia jest Bazylika Katedralna, w której mieszczą się sarkofagi Bolesława Krzywoustego oraz Władysława Hermana, dwóch dawnych władców państwa Polskiego. Z pewnością warto także odwiedzić Opactwo Benedyktyńskie, w którym dodatkowo mieści się Muzeum Diecezjalne. W tymże muzeum znaleźć można takie eksponaty jak: kielich Konrada Mazowieckiego i hermę św. Zygmunta. Kolejne miejsce to Odwach, dawna siedziba wojsk rosyjskich. Przed nim znajduje się Płyta Grobu Nieznanego Żołnierza. Warto przejść się ulicą Tumską, która posiada reprezentacyjny charakter oraz wzdłuż której znajdują się przepiękne kamienice. Po przejściu się ulicą Tumską, warto także odwiedzić Wzgórze Tumskie, gdzie podziwiać możemy Wisłę. To nie wszystkie zabytki jakie oferuje nam Płock. Prócz wyżej wymienionych, można także zwiedzić klasztor Mariawitów, kamerę pruską, czy Kościół farny pw. św. Bartłomieja.

Poza zabytkami, szczególnie warto przespacerować się nadwiślańską plażą, gdyż jest miejsce niezwykłe oraz stwarzające niezwykły klimat. W centrum miasta odnaleźć można także Zalew Sobótka, czyli popularne kąpielisko. W Płocku mamy jeszcze trzy dodatkowe pływalnie, hale sportowo-widowiskowe, korty tenisowe i ścianę wspinaczkową. Na każdego z gości czekają wspaniałe noclegi Płock gwarantuje komfortowy wypoczynek w ośmiu hotelach.

Miejscowe Zoo docenią zaś nasze dzieci, gdyż mieszka w nim aż 3,5 tysiąca zwierząt. Płock to także miasto muzyczne, ponieważ co roku odbywają się tu bardzo interesujące wydarzenia ze świata muzyki, tj. audioriver, Letni Festiwal Muzyczny i Piknik Cyganów. Płock jest także bardzo atrakcyjną bazą wypadową w okoliczne lasy, czy na Pojezierze Gostynińskie.

Płock to miasto wielu atrakcji. Teraźniejszość miesza się tam z historią, co zapewnia miastu niepowtarzalny klimat. Świetnie się w nim będą bawić dzieci i dorośli. Warto się więc wybrać do Płocka, choćby na weekend.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika