Każdy z nas może utracić zęby z powodu choroby (osteoporozy, paradontozy, próchnicy, schorzenia metabolicznego), czy nieszczęśliwego wypadku. Bez zębów człowiek wygląda nieatrakcyjnie oraz dodatkowo twarz wygląda na dużo starszą. Taką sytuację mogą poprawić tylko implanty zębów.

W jakich przypadkach wszczepia się implanty zębów?

Na wszczepienie implantów zębów zdecydować powinien się każdy, kto utracił dowolną liczbę zębów. Jeśli brak jednego zęba to wszczepiany zostaje implant, który dodatkowo uzupełniany jest przez nałożenie korony. Brak kilku zębów naprawia się wszczepieniem implantów i połączeniem ich za pomocą mostu. Całkowity brak zębów powoduje sytuacje, że umieszcza się 6-8 implantów oraz łączy je za pomocą mostu. Alternatywną jest założenie ruchomej protezy, którą podtrzymują implanty.

Jakie argumenty przemawiają za implantami zębów?

Najważniejszym argumentem za zabiegiem wszczepienia implantów zębów jest powrót zębów do wcześniejszego wyglądu. Sam zabieg jest w 100 % bezpieczny oraz bezbolesny. Tytan, materiał z którego wykonane są implanty jest biozgodny z naturalną tkanką człowieka. Implanty gwarantują także szybki powrót do zdrowia (proces gojenia przebiega bardzo szybko). Do zęby powracają do poprzedniej funkcjonalności, dzięki czemu na nowo można gryźć normalnie pokarm. Poprawienie walorów estetycznych, skutkuje z kolei lepszym zdrowiem psychicznym. Dodatkowo zahamowany zostaje proces starzenia twarzy. Nie wykonując zabiegu wszczepienia implantów, możemy być pewni, że zapadnie się nam szczęka oraz żuchwa, a na szyi i w okolicy ust pojawia się zmarszczki. Implanty zębów przewyższają także inne metody odbudowy zębów. Nie trzeba ich wielokrotnie wyjmować, co jest czynnością wstydliwą i krępującą. Implantów nie trzeba także wyjmować, bo są przymocowane do kości.

W dzisiejszych czasach każdy może utracić zęby (w wyniku wypadku, czy choroby). Implanty zębów są jednak szansą na powrót naszych zębów do normalnego wyglądu. Decydując się na taki zabieg, zagwarantujemy sobie pełny komfort oraz dawna funkcjonalność. Wszczepianie implantów jest bezbolesne oraz wyjątkowo skuteczne (oceniane jest 98 %). Koszty takiego zabiegu są dość duże, ale mimo wszystko warto się na niego zdecydować. Tym bardziej, że wiele gabinetów stomatologicznych oferuje możliwość zapłacenia za zabieg w systemie ratalnym. Zdarzają się także akcje promocyjne.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika