Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez komputera i internetu. Nie ma co się temu dziwić, ponieważ dzięki temu mamy dostęp do rozrywki, informacji oraz także do nowych metod komunikacji. Sama komunikacja w internecie stwarza nowe możliwości porozumiewania się z drugim człowiekiem. By wyrazić swoje zdanie wystarczy chociażby zamieścić komentarz na jakimkolwiek forum internetowym.

Jak zostało wcześniej wspomniane, Internet stwarza bardzo dużą liczbę metod komunikacji z drugim człowiekiem. Da najpopularniejszej należy wysyłanie maili poprzez pocztę elektroniczną. Taka komunikacja w internecie znana jest od ponad 40 lat. Mimo że, posiada już sporo lat, wciąż jest chętnie używana przez internautów. Warto wspomnieć, że e-mail ciągle jest udoskonalany. I tak obecnie mamy możliwość wysyłania na przykład dużych załączników. Dodatkowo pojawiły się mobilne aplikacje do obsługiwania kont pocztowych, co pozwala na czytanie maili z dowolnego miejsca. Dużą popularnością cieszą się portale społecznościowe, za pomocą których można komunikować się z rodziną, czy znajomymi. Ponadto można wstawiać własne zdjęcia, komentować, linkować oraz robić wiele innych rzeczy. Dzięki np. Facebookowi, mamy możliwość kontrolowania na bieżąco co dzieje się u naszych znajomych. Możemy poprzez social media umawiać się na spotkania po latach, czy organizować imprezy.
Komunikatory internetowe to inna forma komunikacji poprzez internet. Bardzo popularne jest zwłaszcza Gadu-Gadu. Wcześniej oferowało tylko zwykłe komunikację tekstową. Obecnie za jego pomocą możemy pisać ze znajomymi, prowadzić wideo rozmowy, słuchać muzyki, czy grać w gry. Bardzo popularne są także fora internetowe, za pomocą których wyrażamy opinie na różne tematy. Taka komunikacja w internecie pozwala na wyrażenie własnego zdania z użytkownikami z całego świata. Przydatna jest zwłaszcza, wtedy gdy szukamy odpowiedzi na dręczące na pytania, czy wątpliwości.

Komunikować się poprzez internet można na wiele sposobów. Każdy może znaleźć odpowiadającą mu metodę. Ich wykorzystanie pozwala nam zaoszczędzić czas oraz skutecznie wspiera procesy komunikacyjne z innymi ludźmi. Podkreślić jednak warto, że człowiek potrzebuje kontaktu z innym człowiekiem. Nie zastąpi mu tego żaden portal społecznościowy czy komunikator.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika