Wybierając bieliznę w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na jej wygląd, zależy nam bowiem, aby podkreślała ona nasze atuty ukrywając jednocześnie to, z czego nie jesteśmy zadowolone. O tym, czy bielizna seksowna jest jednocześnie rozwiązaniem sprzyjającym naszemu zdrowiu myślimy rzadko, bardzo często jesteśmy przy tym zdziwione samą sugestią, że istnieje ryzyko doznania uszczerbku na zdrowiu poprzez niewłaściwy jej wybór. Niestety, choć problem nadal jest stosunkowo mało znany, nie oznacza to wcale że można pozwolić sobie na jego bagatelizowanie. Nie każda bielizna sprzyja naszemu zdrowiu warto więc dowiedzieć się, jakich błędów unikać, jeśli chcemy nie tylko wyglądać świetnie, ale również czuć się komfortowo.

Osoby, którym hasło „niezdrowa bielizna” mówi cokolwiek zazwyczaj kojarzą je z kampaniami skierowanymi przeciwko stringom. Rzeczywiście, dość często możemy usłyszeć o tym, że stringi szkodzą naszemu zdrowiu, skojarzenie mogłoby więc sprawiać wrażenie prawidłowego. Zarówno producenci bielizny, jak i przedstawiciele środowiska medycznego zwracają jednak naszą uwagę na to, że podobne założenie jest swego rodzaju uogólnieniem, którego powinniśmy się wystrzegać.

Prawdą jest oczywiście to, że stringi mogą stanowić pewne zagrożenie, nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z majtek, których atrakcyjność jest przecież niezaprzeczalna. Wymaga się od nas zatem przede wszystkim zwrócenia uwagi na to, jaki rozmiar mają stringi, które zamierzamy kupić, okazuje się bowiem, że wiele kobiet sięga po majtki za ciasne w przekonaniu, że tylko takie skutecznie podkreślą ich niezaprzeczalne atuty.

Podobne postępowanie nie może być uznane za pozbawione uzasadnienia, warto jednak zwrócić uwagę na to, że szkody jakie wyrządza organizmowi noszenie zbyt ciasnych stringów nie mogą być ignorowane. Bardzo często nie ograniczają się one przecież wyłącznie do uczucia dyskomfortu, ale obejmują również oparzenia, ginekolodzy nie mają przy tym wątpliwości i co do tego, że długotrwałe noszenie zbyt ciasnych stringów prowadzi do infekcji bakteryjnych, które potrafią ciągnąć się przez długie tygodnie.

Warto zatem podkreślić z mocą, że nikt nie odmawia nam kupowania stringów i innych atrakcyjnych wizualnie części garderoby. Ważne jest zatem przede wszystkim to, abyśmy nigdy nie zapominały, jaki ich rozmiar nosimy.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.