Jeśli niedawno kupiłeś mieszkanie, jesteś w grupie szczęśliwców, która otrzymała kredyt i możesz cieszyć się z własnego m. Zanim jednak wprowadzisz się do niego czeka Cię wiele prac wykończeniowych. Jeśli kupiłeś mieszkanie już wykończone to właściwie nie ma o czym mówić, możesz zrezygnować z dalszej lektury. Jeśli jednak jak większość chcesz mieszkanie wykończyć samemu musisz przygotować się na 2-3 miesiące trudnej przeprawy.

Jeśli układ pomieszczeń w lokalu nie jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami będziesz musiał prawdopodobnie wyburzyć część ścian działowych. W przypadku chęci przeniesienia drzwi będziesz musiał wykonać cięcie ścian. Zdarza się również, że konieczne jest cięcie stropów lub cięcie posadzek jeśli posiadamy dwupoziomowy lokal a umiejscowienie klatki schodowej nie jest zgodne z naszymi wymaganiami. Warto do tego typu prac zatrudnić specjalistyczne przedsiębiorstwo budowlane. Jeśli zlecimy zwykłej ekipie zadanie cięcia betonu oczywiście podejmie się ona jego realizacji – jednak efekty mogą być opłakane.

 

O ile jeśli przegroda wykonana jest z cegły to jej cięcie jest stosunkowo proste. Jednak w przypadku cięcia posadzek czy stropów, które w przeważającej liczbie przypadków wykonane są z betonu sprawa nie jest tak oczywista. Jeśli zlecimy ją ekipie, które nie posiada odpowiedniego sprzętu i doświadczenia to prawdopodobnie zadanie to nie zostanie wykonane poprawnie. W przypadku niewielkich błędów nie jest to dużym problemem, jeśli jednak pojawią się znaczne uchybienia wtedy zagrożona jest nie tylko konstrukcja budynku ale życie i zdrowie mieszkańców.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.