Organizacja ślubu i wesela to bardzo trudne i czasochłonne przedsięwzięcie. Nie wszystkie pary umieją sobie z tym poradzić samie i wynajmują do tego profesjonalistów. Jednak nawet, gdy wynajmiemy firmę, dobrze jest znać choćby zarys warunków, które pozwolą w pełni cieszyć się tym szczególnym dniem. Warto pamiętać, że jest kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie pomoże uniknąć wielu wpadek. Mimo że ma być to najpiękniejszy dzień w życiu, zanim on nastąpi trzeba usiąść i pomyśleć, co może pójść źle.

 Strój Młodej Pary – to na nich skupione będą spojrzenia wszystkich. Jeśli wiesz, że wyglądasz dobrze – czujesz się dobrze. Nie zapominaj jednak o tym, że ubranie powinno być nie tylko piękne, ale i  funkcjonalne. Szczególnie Panna Młoda musi sobie uświadomić, że spędzi w sukni praktycznie cały wieczór, tańcząc pewnie z każdym z gości. Kreacja nie powinna być więc zbyt ciężka, nie może krępować ruchów. Wszystkie te aspekty należy przetestować podczas przymiarek. Równie ważne są buty, zdecydowanie dzień ślubu nie może być pierwszym dniem kiedy będziemy w nich chodzić – zakładajmy je w domu, wcześniej, rozchodźmy na gładkiej miękkiej i czystej powierzchni, żeby ich nie zniszczyć, ale żeby jednak dopasowały się zawczasu do naszej stopy.

Uważaj z  inwazyjnymi zabiegami kosmetycznymi, których wcześniej nie przechodziłeś. Lepiej nie eksperymentować przed dniem, kiedy trzeba naprawdę szczególnie wyglądać. Lepszym sposobem będzie systematyczne codzienne dbanie o siebie albo odpowiednio wczesne wypróbowanie zabiegów kosmetycznych, tak by mieć pewność, że nasza skóra nie zareaguje źle. Absolutnie nie przesadzaj z solarium, najważniejszy jest tu umiar, tyczy się to zarówno pań i panów. Panie powinny mieć jeszcze jeden powód, by nie przesadzać ze sztucznym opalaniem – makijaż na sparzonej skórze krócej się utrzymuje. No właśnie, makijaż. Tu zdecydowanie trzeba zrobić próbę – obojętnie czy malujecie się w domu czy usługę wykona wam profesjonalna wizażystka. Dzięki niemu sprawdzicie czy współgra on z całą stylizacją oraz czy kosmetyki, których użyjecie nie uczulają was. Bez próby nie może się obejść także fryzura ślubna. Jak w przypadku makijażu lepiej sprawdzić jak prezentujemy się w tym co proponuje nam fryzjer i czy pasuje to do naszej wizji i całościowej stylizacji. I ważna uwaga, najpierw fryzjer, potem makijaż, nigdy odwrotnie.

 By na samym weselu nie dochodziło do zgrzytów, zawczasu pomyśl o  odpowiednim usadzeniu gości. To obok kogo się siedzi zdecydowanie wpływa na nasz humor. Państwo młodzi, którzy znają wszystkich gości, wiedzą też prawdopodobnie o ich wzajemnych sympatiach i antypatiach. Zwrócić trzeba uwagę na dobór muzyki – powinna być różnorodna, tak by każdy z gości choć przez chwilę usłyszał coś ze swojej „epoki”. Największe faux pas jakie można popełnić i które na pewno zostaną zapamiętane, to jednak niedostatki w jedzeniu i piciu. Inne drobnostki Polak możne wybaczyć, ale jeśli dobrze nie zje i nie wypije dobrego trunku – zapamięta to zapewne na długo. Na zakończenie wesela należy także podziękować gościom za przybycie, i to każdemu z osobna, miło jest też wręczyć kawałek weselnego tortu.

 A co z prezentami? Co zrobić, by nie dostać 5 żelazek lub 3 ekspresów do kawy? Możecie oczywiście w dyskretny sposób poprosić o gotówkę, ale jeśli macie dokładnie obmyślone co chcielibyście dostać, po prostu zróbcie listę.  Ucieszą się z niej pewnie także i goście, którzy nie raz po prostu nie wiedzą co kupić młodej parze. Co ciekawe, nie musicie jej tworzyć na papierze. Listę prezentów ślubnych  można stworzyć na stronach sklepów internetowych, a link rozesłać do gości.

Jest jeszcze wiele sytuacji, które mogą się wydarzyć – jak zawsze, gdy w grę wchodzi czynnik ludzki. Jednak próbując przewidzieć konsekwencje każdego działania, możemy zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia niemiłych niespodzianek.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.