chirurgia plastycznaChociaż chirurgia plastyczna jest dosyć nową dziedziną medycyny, to zabiegi poprawiające wygląd twarzy czy poszczególne części ciała cieszą się na całym świecie zainteresowaniem pań i panów. Dla wielu osób wygląd jest na tyle ważny, że mimo jedynie swojej subiektywnej oceny swojej atrakcyjności, decydują się na często bolesne i inwazyjne zabiegi. W innych przypadkach jednak chirurgia plastyczna idzie z pomocą osobom okaleczonym, po wypadkach, poparzeniach czy poważnych chorobach i zabiegach ratujących życie. Takim przypadkiem jest rekonstrukcja piersi.

To daje siłę

Chirurdzy plastyczni nie tylko powiększają biusty na życzenie, ale także odbudowują je kobietom, które w wyniku choroby nowotworowej musiały poddać się operacji usunięcia jednej lub dwóch piersi. Fakt, że istnieje możliwość rekonstrukcji piersi po mastektomii powoduje, że kobiety lepiej reagują na informacje o chorobie, sposobie jej leczenia, w tym amputacji i mają większą siłę do zmagania się z nowotworem.

Sposoby rekonstrukcji piersi

Rekonstrukcja piersi może być przeprowadzona na dwa różne sposoby: jednocześnie z usunięciem zagrożonych tkanek oraz może zostać odłożona w czasie, do momentu, kiedy cały proces leczenia i chirurgicznego, i farmakologicznego się zakończy. Pierwszy sposób, czyli podskórna mastektomia polega na usunięciu piersi, ale pozostawieniu skóry wraz z brodawką i otoczką i zastąpieniu jej silikonowym implantem. Całkowita rekonstrukcja piersi wymaga uzupełnienia skóry i tkanki piersiowej i wymodelowania brodawki. Można taką pierś zrekonstruować przy użyciu tkanek własnych pacjentki, z pomocą silikonowych implantów albo korzystając z jednego i drugiego wyjścia jednocześnie.

Po zabiegu

Pacjentka po rekonstrukcji piersi musi spędzić w szpitalu 2-3 tygodnie, wszelki wysiłek fizyczny powinien zostać ograniczony do minimum przez pierwsze 3 miesiące po operacji. Operacja odbudowy piersi nie wpływa na stosowanie diagnostyki czy ewentualne późniejsze leczenie nawrotu choroby. W tym przypadku zabieg chirurgii plastycznej jest finansowany z ubezpieczenia zdrowotnego.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika