http://www.kulturaprojektowania.pl

http://www.kulturaprojektowania.pl

Przy projektowaniu wnętrz łazienek oprócz różnego rodzaju urządzeń sanitarnych, płytek ceramicznych, gresów, szkieł lakierowanych powinniśmy przyjrzeć się dogłębniej ogrzewaniu. Chyba najpopularniejszym sposobem na ogrzanie łazienki jest zastosowanie tradycyjnego grzejnika w formie drabinki.

Z pewnością wielu z nas kojarzy tradycyjna formę powielaną w większości domów a także przez znaczna część deweloperów. Zdobyły one swoja popularność dzięki umiarkowanej cenie i niewielkich gabarytach, ale co zrobić, jeżeli mamy na tyle mało miejsca na ścianach aby projektować grzejnik?

Oczywiście na to pytanie jest jedna odpowiedź, mianowicie ogrzewanie podłogowe. To dzięki tego tupu ogrzewaniu ciepło w naszej łazience równomiernie się rozchodzi, a niebywały atutem jest brak widocznych urządzeń na ścianach i co za tym idzie uwolnienie ich na inne szafki i półki. Projektowanie wnętrz w Kołobrzegu ogrzewania podłogowego w łazienkach wiąże się z brakiem możliwości połączenia jego z posadzką z litego drewna.

Do tego typu zastosowań powinno być stosowane specjalne klejone warstwowo. Jeżeli natomiast obawiamy się ze ogrzewanie podłogowe w łazience nie zapewni nam należytego ciepła, wtedy możemy dodatkowo zdecydować się na wsparcie jego za pomocą grzejnika elektrycznego. Plusem tego typu grzejników jest szybkie nagrzewanie się przez pobór energii elektrycznej.

Decydując się na którekolwiek rozwiązanie watro jest zasięgnąć rady zaprzyjaźnionego projektanta wnętrz lub architekta, który rozwieje nasze wątpliwości i pomoże zaoszczędzić czas i pieniądze na wybór odpowiedniego rozwiązania dedykowanego specjalnie dla nas. 

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.