Nasze mieszkania powinny być odzwierciedleniem naszych pragnień i marzeń. Każdy domownik potrzebujący chwili intymności, relaksu, powinien czuć się komfortowo we własnych czterech ścianach. Na wymarzoną atmosferę trzeba zapracować. W tym artykule podpowiemy, jak zadbać o własną sypialnię oraz na co warto zwrócić uwagę, aby czuć się we własnej sypialni przytulnie i bezpiecznie. Każdy dzień rozpoczynamy w sypialni i tam go kończymy. Od tego, jak się w niej czujemy, zależy reszta dnia. Poranne zderzenie z rzeczywistością dopada nas z momentem postawienia stopy na podłodze. Jeśli jest to drewno i gruby dywanik, to rzeczywistość przywita nas łagodnie. Jeśli staniemy na kafelkach….

Biel ścian w sypialni

Biel ścian w sypialni

Każdy dzień rozpoczynamy w sypialni i tam go kończymy. Od tego, jak się w niej czujemy, zależy reszta dnia. Poranne zderzenie z rzeczywistością dopada nas z momentem postawienia stopy na podłodze. Jeśli jest to drewno i gruby dywanik, to rzeczywistość przywita nas łagodnie. Jeśli staniemy na kafelkach….
Ciepłe wnętrze charakteryzuje się także ciepłymi barwami. Stonowane beże na ścianach tworzą przytulny klimat i uspokajają, a nastrój wprowadzamy przez czekoladowe meble i dodatki w kolorach z palety wrzosowych i kawowych odcieni.
Na koniec bardzo ważna kwestia w budowaniu miłej atmosfery. Na nic zdadzą się najlepsze meble do sypialni, jeśli nie będą spełniać swej roli, a w pomieszczeniu będzie panował bałagan. Porozrzucane rzeczy rozpraszają i nie pozwalają się skupić. Zagracone pomieszczenie zawsze będzie przytłaczać i dusić. Sypialnia powinna być przytulna, ale jednocześnie skąpa w ilość szczegółów i detali.
Najbardziej szaloną koncepcją, jaką ostatnio widziałem jest pomysł na sypialnię, która w zamyśle projektanta jest połączeniem nowoczesności z tradycjonalizmem. Zbyt nowoczesna stylizacja dla wielu może być zgubna:

nocne_rozpasanie_d_1

O autorze

Marek Krotecki, publicysta internetowy, freelancer specjalizujący się w edycji i korekcie artykułów. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, współpracujący z wydawnictwami w zakresie korekty tekstów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika