Każdy rodzic, który jest zmuszony z jakichkolwiek powodów oddać swoje dziecko do przedszkola, musi w pewnym momencie zadecydować czy woli aby było to prywatne przedszkole czy też takie, które podlega pod Państwo.

Przedszkole Jest to dość ważna decyzja i zależna w bardzo dużej mierze do finansów, ponieważ niestety prywatne przedszkole jest zazwyczaj dużo droższe niż te, które jest publiczne. Oczywiście w publicznych przedszkolach również trzeba zapłacić za posiłki i za samo przedszkole, niemniej jednak są to przeważnie zdecydowanie mniejsze kwoty.

Niestety często zdarza się także tak, że rodzice chcąc nie chcąc muszą oddać swoje pociechy do prywatnego przedszkola, ponieważ te publiczne są z reguły przepełnione i niestety nie ma tam miejsca dla wszystkich dzieci, a opiekunowie dziecka, którzy w inny sposób aniżeli oddanie dziecka do przedszkola nie są w stanie pracować, muszą zdecydować siłę na większy wydatek z tego tytułu. Jest to naprawdę spory dylemat, jednakże nieraz po prostu nie ma wyjścia i trzeba zapłacić.

Nauka przez zabawę.

Jak sama nazwa wskazuje, przedszkole jest to miejsce gdzie dzieci chodzą jeszcze nie będąc w wieku szkolnym. Nie oznacza to jednak, że dziecko w przedszkolu nie uczy się niczego.

Osoby, które tak właśnie myślą są naprawdę w wielkim błędzie, ponieważ w przedszkolu dzieci również wiele się mogą nauczyć. Zresztą z założenia przedszkole służy do przygotowania dzieci do pójścia do właściwej szkoły w wieku siedmiu lat.

Jedną z najlepszych metod uczenia dzieci w przedszkolu jest metoda Montessori, dlatego też praktycznie każde przedszkole Montessori cieszy się w dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością. Metoda ta polega na zwracaniu uwagi indywidualnie na każde dziecko i pozwalanie mu na indywidualny tok rozwoju.

Tak naprawdę dzieci nie można zgeneralizować i wrzucić do przysłowiowego jednego worka, ponieważ każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija, a co za tym idzie, nie można od dzieci wymagać rzeczy, na które nie są jeszcze gotowe. Tak funkcjonuje właśnie każde przedszkole Montessori i dlatego też wiele dzieci do tego typu przedszkoli uczęszcza.
—————————
A.P.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika