Moda na zdrowe odżywianie wraca pełną parą. Nasze uprzedzenia do dań gotowych jednocześnie gwałtownie wzrosło. Czy słusznie? Oczywiście najzdrowsze jest to, co sami przygotujemy. Po pierwsze znamy dokładnie produkty oraz proces tworzenia dania.

Mamy pewność, że wszystkie składniki zostały pieczołowicie dobrane, a samo danie było przygotowane estetycznie i w zgodności z naszymi przyzwyczajeniami. Po drugie sami ustalamy kaloryczność swojego dania. Według własnego uznania bowiem dodajemy odpowiednią ilość tłuszczy, czy cukru – jednym słowem tych najbardziej tuczących produktów. Nie można jednak popaść w paranoje.

Nasz codzienny zabiegany styl życia często sprawia, że nie mamy czasu przygotować czegoś dla siebie w zgodzie z poradami dietetyków – zrób sałatkę do pracy, nie zaś kanapkę z białego pieczywa. A co z sytuacjami awaryjnymi – nagłe przyjście znajomych, szczególna okazja czy po prostu leniwy dzień? Wtedy najlepsza jest pizza na telefon Poznań. Mimo iż przez wielu uważana jest za jedzenie typu fast food, warto obalić niektóre przesądy.

Otóż w pizzeriach możemy sami dobrać odpowiednie dla nas składniki – stąd zamiast boczku, weźmy kurczaka, zamiast dodatkowej porcji sera, dodatkowa porcja warzyw. I co w tym kalorycznego? Ciasto? To akurat można zastąpić ciastem grahamowym lub bardzo cienkim. Smacznego!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika