Podczas oceny kuchni Japońskiej z reguły istnieją zaledwie dwie opcje – albo się ją kocha, albo nienawidzi. Nie ma nic pomiędzy. Jeżeli ją nienawidzimy, to istnieją szanse, że tak naprawdę albo jej nie testowaliśmy, albo spróbowaliśmy w niewystarczających ilościach. Japońskie jedzenie jest ciężkie do dania satysfakcji po zaledwie jednym ugryzieniu. Również bardzo często świadomość iż testujemy surowe mięso, nie chce nam ulecieć z pamięci, co sprawia, że automatycznie zostaje wykluczone z karty dań przed pierwszą próbą.
W podstawowy posiłek Japończyków zawsze zamieszana jest miska ryżu, jak również zupa wraz z dodatkami w postaci warzyw, mięsa oraz ryb. Japońska kuchnia jest dzielona pod względem liczby tzw. „okazu” – dań głównych, serwowanych wraz z ryżem, zupą i przystawkami. Posiłek z jednym „okazu” jest bardzo często nazywany ichiju-issai, a najlepszym jego przedstawicielem jest Japońskie śniadanie, w którego skład wchodzą zupa, mięso, ryż, grilowana ryba oraz piklowane warzywo.
Zwykły posiłek Japoński często zawiera trzy „okazu”, z których każdy jest gotowany w inny sposób niż reszta. Mogą być serwowane na surowo lub z grilla, gotowane na wolnym ogniu lub na parze, a również głęboko smażone.
Kolejną „odnogą”  kuchni Japońskiej są owoce morza, które stanowią najbardziej popularne i rozpowszechnione składniki potraw wśród lokalnej kuchni. Najczęściej spożywane potrawy zawierają w sobie różnego rodzaju ryby, skorupiaki, kalmary i ośmiornice, a nierzadko kraby, mięso wielorybie czy wodorosty.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.