schody drewniane

Wykańczamy dom …

Nadeszła chwila, aby zainwestować w schody, które z założenia dla każdego mają pełnić funkcję połączeniową między piętrami. Reguła stanowi, że wybieramy miedzy konstrukcjami betonowymi, stalowymi jak również drewnianymi. Nie zależnie czy wybierzemy schody drewniane, stalowe czy z jakiegokolwiek innego materiału zwrócić uwagę musimy na to, aby schody przez nas upatrzone były wygodne, bezpieczne, jak również eleganckie oraz solidnie wykonane.

 

Diabeł tkwi w …

W schodach uwagę zwracać musimy na wiele szczegółów, które niejednokrotnie wydawałyby się nie istotne. Szczegóły, o których mowa to między innymi szerokość stopnia, wysokość między stopniami oraz długość kroku (bezpośredni wpływ na długość kroku mają między innymi wysokość oraz szerokość stopnic). Nie można oczywiście zapomnieć o surowcu, z jakiego schody będą wykonane – zależą od niego między innymi trwałość konstrukcji oraz wiele jej walorów estetycznych.

 

Stawiamy na …

To, co nam się podoba nie koniecznie musi przypaść do gustu innym, stąd też zróżnicowanie w opiniach dotyczących tego, jakie schody powinniśmy wybrać. Dla jednego idealne będą schody drewniane, bo wydają się być bardziej ekskluzywne i wystawne, dla innej osoby charakter estetyczny może mieć mniejsze znaczenie, stąd też zdecyduje się wybrać schody betonowe i obłożyć je kafelkami, co świadczy o chęci posiadania przez kogoś konstrukcji trwałej. Dla kogoś, kto ma problem z wyborem zasugerować można np. konstrukcję betonową obłożoną drewnem, co jednak podnosi dla wielu najistotniejszy czynnik, czyli … cenę.

 

No i kilka wskazówek …

Niezależnie czy wybieramy schody drewniane, betonowe,  schody kręcone lub którekolwiek inne, pamiętajmy:

  • Pośpiech przy wyborze działa na naszą niekorzyść;
  • Wybieramy firmę, która zajmuje się głównie produkcją schodów
  • Szukajmy producenta, który oferuje projekt schodów i dokonajmy jego analizy
  • 3 razy przemyślmy wybór surowca
  • Schody są na lata – nie wybierajmy najtańszych ofert
  • Unikajmy „niezwykle-tanich fachowców z gór” – dobry wybór na skansen
  • Cieszmy się z wyboru
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.