W dzisiejszym świecie, kiedy pracujemy coraz dłużej, a ilość zobowiązań bez ustanku rośnie, każdy potrzebuje nieskomplikowanej metody na pokonanie stresu. Aby efektywnie pokonać stres, można wykorzystać magnez. Stres nie ma szans!

Odkryj siłę magnezu i zwalcz stres!

Magnez to jeden z najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków. Pomimo to nie często dostarczamy sobie jego odpowiednią ilość w codziennej diecie. Co więcej, powszechne używki ( np. tytoń, kawa, czy alkohol) usuwają z organizmu niezbędny magnez. Stres zaczyna wtedy intensywnie dawać się we znaki.

magnez stresMagnez odpowiada za różne funkcje biologiczne, szczególnie te związane z działaniem mózgu i mięśni.  Warunkuje funckjonowanie ponad 300 enzymów i polepsza bioprzyswajalność witamin z grupy B. Magnez jest niezbędny także do prawidłowej przemiany materii i odgrywa rolę w przemianach glukozy w krwioobiegu.

Magnez reguluje działanie układu nerwowego i razem z wapniem pełni funkcję delikatnego środka uspokajającego. Wycisza, znieczula, powstrzymuje nadwrażliwość na hałasy i wspiera w leczeniu depresji. Aby zachować wyciszenie, warto wykorzystać właśnie magnez. Stres w mgieniu oka okaże się wyłącznie nieprzyjemnym wspomnieniem!

Magnez jest także niezbędny dla właściwego rozwoju tkanki mięśniowej i układu kostnego. Usprawnia wchłanianie wapnia i pozwala uzyskać mocne kości i uzębienie. Co więcej, magnez odgrywa rolę w odbudowie komórek, w tym komórek budujących mózg. Doskonale wpływa na funkcjonowanie istotnych dla zdrowia organów, takich jak przysadka. U kobiet magnez koi bolesne dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, u mężczyzn reguluje odpowiednią syntezę męskich hormonów.

Najnowsze analizy mówią, że magnez efektywnie broni przed chorobami nowotworowymi: szczególnie chłonniakiem i białaczką. Jego działania wzmacniające system immunologiczny pomagają także w uczuleniach i pozostałych schorzeniach autoimmunologicznych.

Czym skutkuje niedobór magnezu?

Niedostateczny poziom magnezu powodować może wielorakie nieprawidłowości w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. W razie niedoboru pojawiają się bóle głowy, mdłości, drgania mięśni, drętwienie nóg, zanik apetytu, zmęczenie a także zaburzenie rytmu serca.

Niedobór magnezu fatalnie wpływa na wygląd: powoduje on matowienie włosów, łamliwość płytki paznokciowej i szkodliwe chudnięcie.

Jeśli chodzi o umysł, niedobór magnezu wiąże się z stanami napięcia, atakami lęku, wycieńczeniem i podwyższoną wrażliwością na stres.

Jak już wiesz, magnez to faktycznie cenny pierwiastek: nie wahaj się, i już dzisiaj rozpocznij regularną suplementację magnezu. Zdrowie i fantastyczna forma jest w Twoich rękach: stosując magnez, stres i pozostałe problemy nie będą dłużej Twoim zmartwieniem!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika