Bombki choinkowe produkowane przez polskie zakłady cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko w naszym kraju ale również na całym świecie. Tak ogromną popularność zdobyły zarówno dzięki najwyższej jakości wykonania jak również wyjątkowo oryginalnej a zarazem atrakcyjnej metodzie zdobienia. Pomimo wyjątkowej kruchości i delikatności na międzynarodowym rynku osiągają bardzo wysokie ceny ponieważ każdy, uwielbia połyskujące na świątecznej choince tak piękne i niebanalne kształtem czy wzornictwem ozdoby.

Najwyższej jakości ozdoby choinkowe wytwarzane są przy wykorzystania masy szklanej. Zakłady zajmujące się ich produkcją przypominają klasyczne huty szkła. Kształt bombki uzyskuje się poprzez wydmuchiwanie przez specjalne rurki rozgrzanej do około tysiąca stopni Celsjusza masy szklanej o dość elastycznej konsystencji. Szalenie ważnym a zarazem dość trudnym etapem produkcji bombek jest studzenie wydmuchanego szkła. Aby uniknąć pęknięć już uformowane do pożądanego kształtu ozdoby umieszczone zostają w specjalnych formach i przechodzą proces studzenia w ogniu, w którym powoli zmniejsza się temperaturę wydmuchanej masy szklanej.

Błyszczącą powierzchnię bombek choinkowych uzyskuje się poprzez zastosowanie specjalnej technologii srebrzenia. W środku odpowiednio ostygniętych bombek umieszczony zostaje roztwór srebra o konsystencji przypominającej błoto, który pod wpływem kąpieli w gorącej wodzie idealnie rozprowadza się po szkle co daje efekt połysku.

Już błyszczące ozdoby choinkowe następnie przechodzą etap wyrafinowanego ozdabiania. Trafiają do dekoratorni, w której w większości przypadków ręcznie nakładany jest misterny wzór. Pracownicy zajmujący się zdobieniem bombek podczas swojej pracy używają szklanych rurek wyglądem oraz mechanizmem działania przypominających tradycyjne stalówki pióra. W pierwszej kolejności nabraną w szklaną rurkę farbą nakreślają kontury wzoru, które dopiero po wyschnięciu dokładnie wypełniają. Na indywidualna zamówienie klienta, mogą zostać zamieszczone na bombkach wszelkiego rodzaju dedykacje a nawet bardzo skomplikowane motywy. Po zakończeniu pracy związanej z naniesieniem wzoru, bombka posypana zostaje srebrzystym proszkiem i po zapakowaniu w ochronne pudełeczko jest gotowa do sprzedaży.

Bombki choinkowe produkowane w naszym kraju to nie tylko pięknie zdobione kule ale modele o wyszukanym kształcie. Ręcznie wytwarzane „dzieła sztuki” przybierają postać krasnali, postaci bajkowych, samolotów, sopli a nawet aniołków.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.