Agencja mediowa Prosper produkuje filmy reklamowe w kilku specyfikacjach zależnie od potrzeb emisji. Produkcja filmowa to główna działalność naszej firmy obejmująca najróżniejsze filmy dla różnych mediów. Media, które wyemitują film mają swoje wymogi techniczne, do których należy dostosować ostateczny materiał. Internet potrzebuje różnych rozdzielczości aby umieścić film na youtube i obejrzeć go na komputerze.

Realizacje filmów i emisja kinowa oparta jest na platformie Digital Cinema Initiatives, a więc obraz z użyciem standardu JPEG 2000, dźwięk zapisywany w formacie Broadcast Wave. Materiał jest umieszczany w kontenerze multimedialnym Digital Cinema Package, zgodnym z Material eXchange Format. Dane przechowywane w plikach MXF są zazwyczaj skompresowane w celu zmniejszenia ilości wymaganej pamięci dyskowej i ochrony przed niedozwolonym użyciem.

Produkcja filmów do emisji w TV opiera się o różne specyfikacje, w zależności od potrzeb konkretnej stacji telewizyjnej. Pomijając szczegóły trzeba powiedzieć, że stosuje się dwa poziomy jakości przekazu, czyli SD oraz HD. Format HD używa się w dwóch podstawowych rozdzielczościach: rozdzielczość 1280×720 i FULL HD przy 25 klatkach na sekundę i progresywnym skanowaniu. Na stronie jest blog korporacyjny, w którym prezentujemy wiele szczegółów z produkcji filmów.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika