Profesjonalna fotografia ślubna to głównie profesjonalne aparaty z najwyższej półki, wiele obiektywów o różnych ogniskowych i stałym świetle, kilka lamp błyskowych, aby właściwie modelować fotografowane osoby oraz wysoka jakość proponowanych usług. Czy to wystarczy aby fotografa nazwać profesjonalistą? Hmm…. zastanówmy się, chyba jeszcze czegoś brakuje, bo na razie mamy opis zwykłego fotografa.

Profesjonalna fotografia w Łodzi

Jeżeli mieszkamy w Łodzi to odpowiednim zagadnieniem będzie fotografia ślubna Łódź. Dlaczego akurat fotografia Łódź, bo w ostatnich czasach jest wysyp fotografów w okręgu łódzkim, a parze narzeczeńskiej często trudno jest odróżnić zawodowca od fotografa, który tylko określa się mianem eksperta. Ok, wróćmy do tematu.  Profesjonalna fotografia to nie tylko cała masa sprzętu, ale także doświadczony fotograf. Sam sprzęt nie robi zdjęć, to jest tylko narzędzie w rękach artysty, jakim niewątpliwie jest fotograf ślubny określający się mianem profesjonalisty. Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, który muszę poruszyć, jeżeli piszę o wysokiej klasy fotografach. Taka osoba powinna być wrażliwa, ponieważ tylko wrażliwy człowiek potrafi dostrzec magiczne chwile oraz miłość i romantyzm podczas ślubu, a wrażliwy fotograf ślubny nie dość, że to wszystko dostrzeże,  to w dodatku uwieczni na zdjęciu, dzięki czemu te wszystkie wzniosłe chwile będą trwały wiecznie w sercach Pary Młodej i oczywiście na zdjęcia ślubnych. Niezaprzeczalnie fotografia jest bardzo trudnym zawodem i nie każdy się nadaje do robienia zdjęć. Mam nadzieje, że choć trochę przyczyniłem się do wyjaśnienia różnicy między samozwańczym ekspertem oferującym „profesjonalną fotografię ślubną” od prawdziwego fotografa artysty.

A co ze zdjęciami plenerowymi?

No właśnie, jaki powinien być fotograf ślubny, który robi zdjęcia plenerowe na najwyższym poziomie. Czy opis przedstawiony powyżej wystarczy aby taki człowiek robił profesjonalne sesje plenerowe. Niestety nie, do fotografii plenerowej prócz wrażliwości na piękno, sprzętu, potrzebna jest fantazja i kreatywność. O ile podczas reportażu ślubnego to życie pisze scenariusz, to podczas sesji plenerowej fotograf ślubny jest reżyserem i to w głównej mierze od niego będzie zależało jak będą wyglądały nasze fotografie plenerowe. Oczywiście można podpowiedzieć fotografowi jak byście chcieli, aby plener wyglądał, nakierować go na jakąś drogę, ale profesjonalnego fotografa nie można trzymać za rączkę, w końcu, jeżeli jest zawodowcem to musi wykazać się kreatywnością.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.