Żaden właściciel firmy nie ma prawa zatajać ważnych informacji przed potencjalnym nabywcom. Wiele sytuacji udowodniło już, iż takie sytuacje często mają miejsce, warto zatem zmniejszać swoje ryzyko i korzystać z pomocy profesjonalistów jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Bardzo ważny jest audyt podatkowy, dzięki któremu można uzyskać informacje, czy dana firma jest rzetelna, a w księgach podatkowych nie pojawiają się wyraźne zniekształcenia, które mogą dostarczyć firmie kłopotów. Osoby odpowiedzialne za prowadzenie oceny na pewno poinformują klientów i wszystkich nieścisłościach, które mogą być ważne i wyraźnie zmieniać obraz potencjalnej do nabycia firmy.

Oczywiście due diligence warto prowadzić w każdym przypadku, ponieważ każdemu klientowi mogą dostarczyć istotnych informacji o firmie. Bardzo często mogą także dokonać oceny, czy wycena firmy jest zgodna z aktualnym jej stanem, a także dostarczyć argumentów, które będą miały duże znaczenie podczas negocjowania ostatecznych warunków umowy.

Biuro rachunkowe zajmie się również takim aspektem jak badanie bilansu, ponieważ jest to jedno ze źródeł, które najlepiej obrazuje płynność finansową firmy i czy klient rzeczywiście będzie mógł czerpać w przyszłości zyski ze swojej działalności. Obiektywna ocena musi składać się z zapoznaniem wszystkich aspektów firmy, może zatem trochę potrwać. Każdy powinien wykazać się jednak cierpliwością, ponieważ rzetelna ocena może przynieść wiele korzyści i sprawić, iż zawarta transakcja faktycznie będzie udana po przeprowadzeniu niezbędnych negocjacji.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika