DietetykDlaCiebie Większość z nas marzy o zgrabnej figurze. Po raz kolejny testujemy na sobie nową dietę. Niestety, wieczne uczucie głodu powoduje, iż czujemy się bezsilni w walce z nadwagą. Nasz żołądek daje o sobie znać ssaniem albo burczeniem.
W końcu kapitulujemy i zaczynamy jeść i… złościmy się na siebie. Dlatego walczmy, bądźmy zaradni. Stosuj poniższe rady, a pomogą Ci zwalczyć głód. Jeżeli poczujesz się głodny zjedz jabłko, które zawiera dużo błonnika. Przygotowując posiłki korzystaj z artykułów bogatych w błonnik. Zaliczamy do nich również warzywa, płatki, kasze i pieczywo pełnoziarniste. Dzięki tym artykułom Twój żołądek będzie prawidłowo funkcjonował. Dzięki błonnikowi, który zwiększ swoją objętość w żołądku poczujemy się syci. Na bankietach zaczynaj posiłek od lekkich sałatek najlepiej bez majonezu. Tym sposobem zaspokoisz pierwszy głód. Zjesz mniej kalorii i zapanujesz nad głodem. Nakładając sobie jedzenie bierz jak najmniejsze miseczki i talerze. Dzięki temu trikowi porcja będzie wyglądać na dużą. Sięgaj po mniejsze sztućce, mniejsze kęsy lepiej gryziesz, a spożycie posiłku zajmuje więcej czasu. Im posiłek jest dłuższy, tym szybciej nasycimy się. W ten prosty sposób uchronisz się od dokładki posiłku, gdyż twój mózg prześle organizmowi informację, że jest najedzony. Kiedy poczujesz głód- sięgnij po gumę miętową. Psychologowie mówią że aromat mięty stymuluje te część mózgu, która rejestruje odczucie najedzonego żołądka. Pij dużo wody niegazowanej i niesłodzone herbaty (najlepiej ziołowe). Wypicie szklanki wody na pół godziny przed posiłkiem zmniejsza apetyt.
Podczas posiłku koncentruj się na tym, co jesz. Żarliwe rozmowy, czytanie gazet, oglądanie telewizji sprawia, że zjadamy aż o 15% więcej. W trakcie posiłku wypij kieliszek wytrawnego wina, które powoduje szybsze uczucie sytości. I na koniec zdrowy, spokojny sen. Podczas ośmiu godzin snu nasz organizm produkuje białko zwane leptyna. Białko to ma m.in. wpływ na uczucie sytości.
UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.