transport łódźCzyżby szef zrzucił na Ciebie zadanie pilnowania i kontroli firmy przeprowadzkowej? Wszyscy pracownicy twojej firmy mają wolne, jest prawdopodobnie sobota… Ty jedziesz do biura i masz świadomość, że spędzisz w nim najbliższe dziesięć godzin, bezczynnie patrząc na noszących meble i kartony pracowników firmy transportowej. Do tego musisz jeszcze odpowiadać za ich pracę i zapewne szef nie daruje Ci gdy któryś z mebli będzie uszkodzony lub zaginie karton z ważnymi dokumentami. Jednym słowem Dzień Apokalipsy… Nie musi być jednak tak nudno gdy będziesz współpracował z pracownikami firmy, zajmiesz się nadzorem wynoszonego mienia.

Zacznijmy jednak od początku. Słowem kluczowym w tym dniu będzie transport. Wszystkie meble powinny zostać odpowiednio zabezpieczone przez pracowników firmy transportowej. Pamiętaj aby dopilnować aby każdy nawet najmniejszy mebel został owinięty folią strech – zapobiegnie ona wszelkim uszkodzeniom mebli podczas znoszenia i wnoszenia ich do nowego pomieszczenia. Jeśli zauważysz, że któryś mebel wynoszony, jest nieodpowiednio zabezpieczony, zwróć na to uwagę i poproś pracowników aby dokładniej go zabezpieczyli. Obejrzyj wszystkie meble i zrób notatki który mebel był w jakim stanie – notuj głównie uszkodzenia które powstały jeszcze przed przeprowadzką. Pamiętaj, że za wszystkie uszkodzenia spowodowane podczas przeprowadzki, odpowiada firma obsługująca przeprowadzki i transport. Gdy meble dotrą już do nowego pomieszczenia, zanim dokonasz opłaty za wykonaną usługę przeprowadzki, obejrzyj wszystkie dokładnie i ewentualne zniszczenia zgłoś do osoby kierującej zespołem przeprowadzającym twoją firmę.

Oprócz otaczanych specjalną opieką mebli nie zapominajmy również o innych przedmiotach znajdujących się w naszym biurze. Urządzenia biurowe typu drukarki, niszczarki, telefony i faxy najlepiej nakazać zapakować w folię bąbelkową i poprosić o dodatkowe owinięcie całości folią strech. Taka „izolacja” zapobiegnie uszkodzeniom mechanicznym, którym ulegają urządzenia elektroniczne, w czasie transportu.

Podobną, czy nawet nie większą uwagę należy zwrócić uwagę na sprzęt komputerowy. Najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie go przez pracowników firmy przeprowadzkowej w „macierzyste” opakowania. Prawda jest jednak taka, że firma nie posiada oryginalnych opakowań. Wtedy należy poprosić kierującego ekipą przeprowadzki o odpowiednie kartony. Zwróć uwagę czy osoby wykonujące usługę przeprowadzki i transport należycie ostrożnie obchodzą się z tym sprzętem. Przypomnij im aby dla zachowania porządku pakowali np.: po jednej jednostce centralnej do kartonu i pełne okablowanie do danego komputera (łącznie z myszką i klawiaturą) a resztę miejsca wypełniali folią bąbelkową. Pozwoli to nam na bardzo szybką instalację komputera w nowym miejscu pracy. Możemy dzięki temu pozbyć się bólu głowy związanego z poszukiwaniem odpowiednich kabli i swoich ulubionych klawiatur czy też myszek przez pracowników firmy.

Meble oraz urządzenia elektryczno – elektroniczne mamy za sobą. Przyszedł teraz czas na pomieszczenia gospodarcze. Pamiętaj aby na bieżąco motywować ludzi pracujących przy przeprowadzce do efektywnej pracy. Im bardziej patrzysz im na ręce tym większą masz pewność, że cała operacja zakończy się pomyślnie dla Ciebie i mienia nad którym sprawujesz kontrolę. Większość firm jak np.: Transport i przeprowadzki łódź jest ubezpieczona od nieszczęśliwych wypadków i uszkodzenia mienia to jednak zawsze lepiej przypilnować pracowników niż później dochodzić swoich spraw w zakładzie ubezpieczeń.

przeprowadzki lodzRealizującym przeprowadzkę pozostały do przeniesienia kartony. Teraz masz czas, żeby odpocząć. Z kartonami raczej nic nie może się stać. Zwróć uwagę noszącym kartony, na te które zawierają szkło oraz inne bardziej czułe na wstrząsy materiały. Dla nich będzie to informacja, że na te paczki będzie należało bardziej uważać, najpewniej zostaną ustawione w najbardziej bezpiecznym miejscu na kontenerze samochodu transportowego.

Pomieszczenie jest puste, możesz odetchnąć z ulgą. Pierwsza faza przeprowadzki dobiegła końca. Zamykając pomieszczenie które opuszczasz sprawdź ostatni raz czy wszystko zostało spakowane i zabrane. Zamknij lokal i poinformuj kierowce gdzie znajduje się miejsce docelowe transportu. Jeśli dysponujesz własnym transportem najlepiej posłuż kierowcy jako pilot i jedź przed samochodem firmy przeprowadzkowej. Będzie to najprostszy sposób na wskazanie miejsca docelowego przeprowadzki.

Po dotarciu na do nowej lokalizacji, otwórz biuro i usiądź wygodnie, odpocznij chwilę. Najczęściej wyładunek mienia i przenoszenie go do nowego pomieszczenia przebiega dużo szybciej niż sam załadunek. Przygotuj plan nowego pomieszczenia i wskazuj pracownikom miejsca w których mają ustawiać meble i kartony. Dzięki temu unikniesz zbędnego bałaganu. W międzyczasie sprawdzaj czy meble oraz inne przedmioty nie uległy zniszczeniu. Najlepiej pozbądź się materiałów zabezpieczających i obejrzyj dokładnie każdy mebel. Ewentualne uszkodzenia zgłaszaj na bieżąco osobie zarządzającej przeprowadzką.

Czyżby już koniec? Gdy pojawi się kierownik przeprowadzki będzie to oznaczało zakończenie jej prac. To także znak, że powierzone Ci zadanie kontroli przeprowadzki dobiegło końca. Przebiegło bezstresowo i co najważniejsze zyskałeś w oczach szefa miano dobrego organizatora i świetnego zarządcy.

O autorze

Przeprowadzki to cześć mojego życia. Pracowałem w wielu firmach transportowych oraz zajmujących się przeprowadzkami. Chętnie podzielę się z wami moją wiedzą. Piszę także o innych banialukach - trochę o rurach trochę o torach ale zawsze z sensem i na czas.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.