Drukowanie to codzienność w każdej firmie i większości domów prywatnych. Niestety efektem ubocznym drukowania są puste pojemniki po tuszach i tonerach. Zgodnie z prawem nie można ich wyrzucić do kosza, co gorsza – w przypadku firmy należy wykazać, że zostały oddane do miejsca, które jest uprawnione do jego przyjmowania i przedstawić w razie konieczności kartę przekazania odpadu.

zamienniki do drukarek

drukarka

Czy jednak warto oddawać puste pojemniki tylko dla dokumentów? Absolutnie nie. Można na nich jeszcze zarobić.

Zarabianie na pustych pojemnikach

W wielu miastach polski można znaleźć firmy zajmujące się skupem pojemników po tonerach i tuszach. Sprzedaż pustych pojemników takiej firmie, to działanie proekologiczne i jednocześnie bardzo zyskowne. Na pustych pojemnikach można bowiem zarobić dość dużo.

Gdzie sprzedawać?

Szukając miejsca, w którym można sprzedać puste tonery, nie warto polegać na pierwszej znalezionej firmie. Różnice w cenach pojemników mogą być znaczne – dla przykładu – w tym samym mieście, w jednym miejscu pusty toner HP kosztuje złotówkę, w drugim dziesięć złotych – szukanie odpowiedniej firmy jest więc jak najbardziej wskazane.

Ceny

Ceny zależą od wielu czynników i zmieniają się bardzo często. Warunkiem dobrej ceny jest toner oryginalny. Zamiennik HP czy tonera innej firmy z pewnością będzie kosztował kilkakrotnie mniej, a często po prostu nie zostanie kupiony. Równie istotny jest typ. Oczywiście tutaj wszystko zależne jest od posiadanej drukarki – nie ma bowiem możliwości zakupu innego tonera niż wskazany do danej drukarki i korzystnej sprzedaży pustego pojemnika, warto jednak pamiętać, że i w przypadku tych samych typów, różnice w cenach skupu pustych kaset są znaczne. Zasada tutaj jest prosta – tonery popularne, są tańsze, nietypowe droższe. Istotne jest również to, jak wiele takich czy innych tonerów firma skupująca ma w magazynie – im więcej ich jest tym cena jest niższa.

Podsumowując..

Na sprzedaży pustych pojemników po tonerach można zarobić, trzeba jednak poszukać odpowiedniej firmy skupującej i na bieżąco kontrolować ceny. Skup w dobrej cenie, nie musi długo być informacją aktualną. Warto wiec analizować, szukać, czytać cenniki wielu firm. Przy większej ilości pustych tonerów, różnice w zyskach mogą być bowiem kolosalne. Warto o tym pamiętać.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika