morze „Parostatkiem piękny rejs, statkiem na parę piękny rejs…” tak ponad 20 lat temu śpiewał Krzysztof Krawczyk, lecz dopiero teraz Polacy rzeczywiście odkrywają jakie uroki kryją w sobie morskie rejsy wycieczkowe.

Rejsy morskie są bardzo popularną formą spędzania urlopu w wielu krajach. Polacy powoli się jej uczą. Początkowa nieufność wynikała przede wszystkim z potencjalnie wysokich cen. Idąc do biura podroży najczęściej wybieranymi opcjami były tradycyjne „objazdówki” lub wczasy w ciepłych krajach. Przyglądając się jednak uważniej stosunkowi ceny do otrzymanych korzyści zauważyć, że jest to jednak bardzo atrakcyjna opcja na wakacje.

Podaruj sobie odrobinę luksusu

Rejsy morskie mają do zaoferowania bardzo dużo. To tak, jakby mieszkało się w atrakcyjnym nadmorskim hotelu i jednocześnie miało możliwością zwiedzenia wielu interesujących krajów. Przepisów na atrakcyjne rejsy jest wiele. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się kraje basenu Morza Śródziemnego, Norweskie fiordy oraz Karaiby. Każdy zainteresowany znajdzie wśród licznych ofert biur podróży interesującą dla siebie opcję.

Na pokładzie statków, którymi odbywają się rejsy nikt ani przez chwilę nie będzie się nudził. Amatorzy zdrowego trybu życia i ruchu mogą skorzystać z basenu, siłowni oraz wielu boisk sportowych. Leniuchy mogą skorzystać z kąpieli słonecznych na jednym z wielu pokładów, natomiast osoby zainteresowane relaksem mogą skorzystać z usług masażystów a także poddać się zabiegom kosmetycznym oraz SPA & Wellness. Wieczorem i późną nocą wcale nie ubywa atrakcji. Liczne bary, kluby i kasyna znajdujące się na statku otwarte są do białego rana.

Podróżnicy mogą skorzystać z wielu atrakcyjnych wycieczek po miastach, do których dobija statek. W zależności od wybranej przez nas opcji mamy więc możliwość skosztowania takich krajów jak Włochy, Chorwacja, Grecja, Francja Hiszpania, Dania, Norwegia, Meksyk, USA czy też Puerto Rico.

Na pewno wszystko to jest bardzo drogie…

Rejsy morskie wcale nie muszą być kosztowne. Wszystkie elementy wykupowanego rejsu są omawiane przed podróżą, a cena określonego pakietu jest ustalana w oparciu o takie czynniki jak liczba biorących w rejsie udział osób (a także ich wiek, ze względu na atrakcyjne obniżki cenowe), wielkość i lokalizacja kabiny oraz udział w wycieczkach po określonych miastach na trasie rejsu. Posiłki oraz dostęp do większości atrakcji na statku wliczana jest w cenę, płatne są natomiast wszystkie dodatkowe „luksusy”. Można więc w bardzo dokładny sposób ustalić swój budżet urlopowy bez żadnych „kosztowych niespodzianek”. Podobnie jak w przypadku wycieczek objazdowych oraz wczasów, również rejsy objęte są bardzo często ofertą last minute. Dzięki temu można znaleźć bardzo atrakcyjne rejsy po korzystnych cenach.

Jeżeli wiec planujesz właśnie wczasy, rozważ jedną z wielu ciekawych opcji rejsów wycieczkowych. Spraw, aby twoi najbliżsi przeżyli prawdziwą morską przygodę.

>

O autorze

Czasem piszę, czasem czytam, hobbystycznie promuję darmowe programy. W zasadzie co tu więcej pisać?

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.