Łódź uważana jest za miasto przyjazne rowerzystom. Jako kolejne z polskich miast z impetem wzięło się za tworzenie infrastruktury sprzyjającej przemieszczającym się cyklistom. Powstają tu nowe, atrakcyjne trasy rowerowe oraz coraz więcej „parkingów rowerowych” – miejsc, gdzie legalnie i bezpiecznie możemy przypiąć swoją dwukołową maszynę. W planach jest tu również stworzenie miejskich wypożyczalni rowerowych, które zachęciłyby Łodzian do pedałowania.

Na całym świecie coraz więcej osób przesiada się z auta na własne dwa kółka. Przemieszczanie się rowerem jest zdrowe, szybki i modne. Chcesz być w obiegu? Własnoręcznie złóż własny rower. Opcji jest nieskończenie wiele. Możesz wybierać spośród elementów nowych i używanych, łączyć je ze sobą, odnawiać, lakierować, dobierać kolorystycznie. Rower staje się wizytówką osoby, która ją posiada, która jest w stanie wiele opowiedzieć o właścicielu.
Co będzie Ci potrzebne do stworzenia własnego, nie powtarzalnego modelu? Aby złożyć rower musisz zakupić kolejno: widelec, stery, mostek, kierownicę, gripy, wkład supportu, korbę, pedały, łańcuch, koła, dętki, opony, hamulec bębnowy, linkę, klamkę hamulca, pancerz, sztycę podsiodłową i siodełko.
Jak widzisz, lista jest długa. W sklepach stacjonarnych wybór często nie jest satysfakcjonujący dla wymagających rowerzystów, zwłaszcza, czy zależy komuś w równym stopniu na funkcjonalności, niezawodności jak i oryginalnym, czy niepowtarzalnym wyglądzie.
Idąc tropem idei DIY (ang. Do It Yourself, zrób to sam) którą głosi pokolenie niezależnych indywidualistów, w Sieci powstała cała masa witryn oferujących wszystkie elementy niezbędne do złożenia własnego roweru. Alternatywą do internetowych sklepów, które w większości oferują części nowe, są witryny, na których internauci nieodpłatnie umieszczają ogłoszenia dotyczące chęci sprzedaży, kupna lub wymiany poszczególnych elementów, zarówno nowych jak i używanych. Jak znaleźć takie strony? Wpisz w swoją wyszukiwarkę internetową darmowe ogłoszenia Łódź, a otworzy się przed Tobą ogromna ilość stron, na których z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz interesujące Cię elementy i to często w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wyszukiwanie ogłoszeń lokalnych jest idealne dla osób, które nie lubią „kupować w ciemno” i chcą obejrzeć każdą kupowaną część na żywo. Jest tu jeszcze inna korzyść – brak ponoszenia kosztów związanych z przesyłką. Więc surfuj, znajduj i do dzieła!

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.