Temat bardzo wstydliwy, choć popularny. Problemy skórne dotykają bez względu na wiek, płeć czy ogólny stan zdrowia. Bywają bardzo zróżnicowane -€“ niektóre nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, są niedostrzegalne. Inne sprawiają, że czujemy się niekomfortowo, mają bowiem bardzo widoczne objawy lub towarzyszą im nieprzyjemne dolegliwości.

Zanim udamy się do lekarza lubimy wiedzieć co dzieje się z naszym organizmem. Każdemu zależy na tym, by się uspokoić i iść do specjalisty już z jakąkolwiek wiedzą dotyczącą stanu zdrowia. Niektórzy szukają więc wskazówek w medycznych książkach, inni w internecie. Bez wątpliwości jedną z najlepszych dróg jest skierowanie swoich poszukiwań na istniejące w sieci serwisy medyczne. Odnajdziemy na nich specjalistyczną wiedzę, artykuły umieszczane na takich stronach pisane są bowiem przez osoby o odpowiednim wykształceniu a nie, jak często zdarza się to na innych stronach internetowych, przez domorosłych pseudospecjalistów. Istnieje wiele stron godnych uwagi i polecanych przez innych użytkowników sieci.

Istnieje kilka najpopularniejszych i najczęściej występujących problemów skórnych, z jakimi borykają się ludzie na całym świecie. Jednym z nich jest łuszczyca. Przekazywana genetycznie i niezaraźliwa choroba, która często powoduje duży dyskomfort wśród grupy chorującej na nią osób. Objawia się łuszczeniem skóry często połączonym z zapaleniem powodującym pojawianie się czerwonych grudek. Najczęściej występuje na kolanach, łokciach oraz na głowie w części, gdzie rosną włosy. Może występować też w pachwinach i miejscach gdzie skóra tworzy fałdy. Innym objawem są zgrubiałe i matowe paznokcie.

Kolejnym schorzeniem, które występuje z podobnym nasileniem jak łuszczyca, jest trądzik młodzieżowy. Powiązana z łojotokiem skóry, który pojawia się w okresie dojrzewania i powoduje na skórze stany zapalne. Wśród objawów występują zaskórniki, grudki i krosty oraz ropne stany zapalne. Miejscami, w jakich najczęściej występuje trądzik, są okolice twarzy dekolt oraz przestrzeń między łopatkami.

Do innych problemów skórnych związanych z łojotokiem, zaliczamy łojotokowe zapalenie skóry, które przebiega podobnie jak trądzik, z tym, że może być bardziej nasilony i powoduje świąd i stany zapalne połączone z szorstkością skóry.
Wśród mężczyzn po 30 roku życia pojawić się może również łysienie łojotokowe, które powoduje pojawianie się zakoli na skroniach oraz znaczne przerzedzenie włosów na szczycie głowy.

Jak przeczytać możemy w serwisach medycznych – często występujące są również wszelkie grzybice, wśród nich najpopularniejsze grzybice stóp i paznokci. Objawiają się one pojawieniem się rumieni, pęcherzyków oraz nadżerki na skórze, pękaniem naskórka, a na paznokciach – utratą przejrzystości płytki oraz zmianą zabarwienia jej na żółtą.
Niezależnie od tego, jak sami zdiagnozujemy nasze problemy ze skórą na podstawie informacji znajdujących się na serwisach medycznych, niezwłocznie należy udać się do lekarza dermatologa. Im szybciej to uczynimy, tym krótsze i mniej skomplikowane będzie leczenie.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.