W każdym domu wykorzystujemy przedmioty wykonane ze szkła. W dzisiejszych czasach nasze wnętrza nie zdobią jedynie drobne bibeloty wykonane z przeźroczystej lub kolorowej masy szklanej ale również wyjątkowo atrakcyjne pod względem estetycznym szyby dekoracyjne.

Kolorowe, matowe bądź zdobione inną technologią szyby idealnie można dopasować do każdego wnętrza podkreślając jego styl aranżacyjny. Szyby dekoracyjne w dzisiejszych czasach z powodzeniem wykorzystywane są przez przemysł meblarski. Oprawione w aluminiowe bądź drewniane ramy stanowią wyjątkowo oryginalne drzwi szaf wnękowych, komód a nawet całych regałów ściennych.
Dzięki zastosowaniu technologii laminowania poszczególnych tafli szkła z folią PVB bądź innym rodzajem materiałów takich jak chociażby jedwab powstają wyjątkowe szyby dekoracyjne, które w niebanalny sposób ozdobią każde wnętrze. Można je wykorzystać nie tylko jako klasyczne elementy dekoracyjne ale ponadto elementy spełniające rolę funkcjonalną. Dużym zainteresowaniem cieszą się blaty stołów wykonane z tego rodzaju szyb, kabiny prysznicowe a nawet balustrady schodów i balkonów.

Szkło to materiał, który nie wymaga konserwacji i jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu czystości. Wystarczy jedynie użyć zwykłego detergentu i miękkiej ściereczki by uzyskać lśniącą od czystości szybę dekoracyjną. Dla zwiększenia wytrzymałości podczas użytkowania w wielu wypadkach posiadają specjalną powłokę ochronną a w razie zastosowania w pomieszczeniach kuchennych lub łazienkach powłokę antybakteryjną.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika