Na rynku są dostępne różnego rodzaju systemy odwadniające. Są to kratki ściekowe, odprowadzające wodę, wpusty, listwy oraz wiele innych produktów. Bardzo popularny stał się ostatnimi czasy odpływ liniowy.

Jeśli więc masz zamiar wyposażyć się w takich, byłoby dobrze, gdybyś wiedział co kupujesz i z czego dokładnie jest zbudowany taki właśnie odpływ. Przede wszystkim pamiętaj o materiale z jakiego jest zbudowany taki odpływ. Najczęściej jest to stal nierdzewna, do której pielęgnacji najlepsze są specjalnej preparaty lub inne tworzywo sztuczne, które jednak musi być wodoodporne lub pokryte powierzchnią wodoodporną. Lepiej jednak będzie jeśli kupisz odpływ w całości wykonany ze stali nierdzewnej, gdyż w drugim przypadku, kiedy zedrze się chociaż fragment powłoki, cały odpływ liniowy zacznie szybko korodować.

Tego typu odwodnienie powinno składać się z korpusu inaczej zwanego korytkiem, ramy i pokrywy – czyli rusztu. To właśnie ten ów ruszt jest jednym elementem widocznym w naszym brodziku, cała reszta odwodnienia jest schowana pod posadzką. Czasem zresztą widoczny jest tylko cieniutki zarys całej konstrukcji, gdyż nawet ruszt możemy przykryć cieniutkimi płytkami.

Odpływ liniowy musi też mieć wbudowany syfon, bez niego przecież nie może funkcjonować żaden sanitariat, niezależnie czy jest to umywalka czy muszla klozetowa czy właśnie prysznic. Taki syfon z kolei jest najczęściej podłączony do rury kanalizacyjnej, która odprowadza naszą wodę do rur ciągnących się pod naszym domem, aż do kanalizacji miejskiej lub gminnej.

Więcej ciekawych artykułów związanych z systemami odprowadzającymi wodę znajdziecie tutaj

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.


Inne artykuły użytkownika