George Smith – ten Pan właśnie wynalazł lizaki, które dziś możemy kupić niemal w każdym sklepie. Pan Smith po raz pierwszy „skonstruował” lizaka nadziewając po prostu cukierka na patyczek by było go łatwiej jeść. Nie od dziś wiadomo, że większość najlepszych ludzkich odkryć i wynalazków znalazła swój początek z lenistwa i chęci ułatwienia sobie życia 🙂

Lolly Pop – pod taką nazwą w 1931 opatentował lizaka. Nazwa wzięła się od imienia popularnego w tamtych latach wyścigowego konia. Z biegiem lat nazwa spowszechniała powoli wchodząc do języka potocznego.

Podobnie jest z popularnymi lizakami Chupa Chups, które produkowane są w Hiszpanii. Te lizaki stworzył w 1958 roku pan Eric Bernat. Co ciekawe – logo, które do dzisiaj zachowało się w praktycznie niezmienionej formie, zaprojektował w 1969 roku na potrzeby firmy sam Salvador Dali. Również i ta nazwa, pod którą sprzedawane są gumy do żucia Chupa Chups jest używana potocznie w nazewnictwie lizaków o podobnym wyglądzie.

W czasach dzisiejszych możemy kupić w niemal każdym kształcie i kolorze. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia sprzedawane są lizaczki w kształcie choinek czy mikołajów. Bardzo popularne głównie w Stanach Zjednoczonych, ale i u nas są tzw. laski. Na Walentynki triumfy święcą przeróżne lizaki serca o różnych wagach i wymiarach.  Na niezapomniane wieczory panieńskie lub kawalerskie młodzi ludzie kupują lizaki w kształcie na przykład damskich piersi czy męskich… członków 🙂

Bez problemów również można kupić lizaki figurki – smoczek, kotek czy Kaczor Donald to tylko niektóre wzory, które na pewno uszczęśliwią każdego małego amatora słodyczy na patyku.

UWAGA! Chcesz zamieścić ten artykuł na swojej stronie?
» Pamiętaj o zachowaniu formatowania tekstu i ewentualnych odnośników do reklamowanych stron w formie aktywnej.
» Zamieść informację na temat pochodzenia artykułu wstawiając pod nim poniższy kod w niezmienionej wersji:

» Pochwal się w komentarzach gdzie zamieściłeś artykuł. Na pewno jego autor ucieszy się z tego i z chęcią odwiedzi Twoją stronę.